صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت؛

احداث زير ساخت هاي لازم براي اكتشاف نفت و گاز در شمال كشور ضروري است

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت : احداث زير ساخت هاي لازم براي اكتشاف نفت و گاز در شمال كشور ، ضرورتي انكار ناپذير است كه به برداشت بيشتر از منابع عظيم نفت و گاز اين منطقه منجر مي شود .

کد خبر : 1094

تاریخ انتشار : 20/03/1392 - 13:02


احداث زير ساخت هاي لازم براي اكتشاف نفت و گاز در شمال كشور ضروري است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امید به نقل از روابط عمومی فرمانداری بهشهر ، با حضور  احمد قلعه بانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت، مهندس‌ سيدعلي اكبرطاهائي استاندار مازندران ، محمد تقي نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر ،دكتر احمد علي مقيمي نماينده مردم شهرستانهاي بهشهر ، نكا وگلوگاه در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان استاني، عمليات لايروبي حوضچه پايانه نفتي شمال در بهشهر آغاز شد.

قلعه باني  اظهار داشت : با بهره برداري از اين فازها ، صد ميليون متر مكعب به ظرفيت توليد كشور افزوده خواهد شد .

وي به ظرفيت هاي نفتي شمال ايران كه در سال هاي اخير به طور جدي به آن پرداخته مي شود اشاره كرد و گفت : براي استفاده صحيح از اين قابليت هاي خدادادي بايد زيرساخت هاي لازم براي بهره مندي از منابع عظيم نفتي اين مناطق ايجاد شود .

معاون وزير نفت افزود : تداوم برنامه هاي اجرا شده صنعت نفت در شمال كشور به افزايش توليد نفت از اين منطقه منجر خواهد شد .

وي همچنين به برنامه ايران براي بهره برداري بيشتر از ميادين مشترك نفت و گاز اشاره كرد و گفت : با تلاش متخصصان داخلي ، فازهاي 12 ، 15 و 16  ميدان گازي پارس جنوبي و بخش هاي از فازهاي 17 و 18 اين منطقه مهم اقتصادي در مدار توليد قرار مي گيرد .

استاندار مازندران نيز در اين مراسم به موفقيت هاي صنعت نفت كشور اشاره كرد و گفت : به رغم تحريم هاي شديد اقتصادي به خصوص در سال گذشته ، رسيدن به اين پيشرفت ها تحسين برانگيز است .

"‌سيدعلي اكبر طاهايي "‌ به اجراي پروژه لايروبي حوضچه پايانه نفتي شمال اشاره كرد و گفت : اين طرح به روند تكامل صنعت نفت در منطقه و ايجاد فرصت هاي بيشتر اشتغال منجر خواهد شد .

وي بيان داشت : ساخت اين حوضچه به عنوان يك زيرساخت بسيار مهم ، تاثير فراواني بر افزايش سوآپ نفت از اين منطقه خواهد داشت .

استاندار مازندران افزود : در فاز اول ، 500 هزار بشكه در روز ، در فاز دوم ، يك ميليون بشكه در روز و در فاز سوم 5/1 ميليون بشكه در روز از اين پايانه سوآپ خواهد شد .

نماينده مردم شهرهاي بهشهر ، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه گفت : متخصاص جوان و با انگيزه ايران به رغم آن كه سال گذشته با مانع بزرگي به نام تحريم مواجه بودند اما با تكيه بر توان داخلي ، اين تحريم ها را به فرصت هاي مناسبي براي پيشرفت و توسعه تبديل كردند .

احمدعلي مقيمي"‌افزود : پيش از اين از داشتن حداقل هاي مربوط به صنعت نفت نيز محروم بوديم اما امروزه شاهد انجام اكتشاف در اعماق دو هزار متري دريا هستيم .

نايب رييس كميسون عمران مجلس شوراي اسلامي به اكتشاف كشورهاي حاشيه منابع مشترك از اين ثروت هاي خدادادي اشاره كرد و گفت : بايد با سرعت در بهره برداري ، عقب ماندگي هاي اين بخش را جبران كنيم .

وي همچنين خواستار احداث زيرساخت هاي مركز پشتيباني و بهره برداري و زيرساخت هاي مربوط به سوآپ در منطقه بهشهر شد .
 

نویسنده : وزیر,شرکت-ملی-نفت,اكتشاف-نفت-و-گاز,شمال,بهشهر,خط امید

 

  

دیدگاه شما در مورد : احداث زير ساخت هاي لازم براي اكتشاف نفت و گاز در شمال كشور ضروري است

احداث زير ساخت هاي لازم براي اكتشاف نفت و گاز در شمال كشور ضروري است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر