صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد + سند

مقداد نجف نژاد یک سر دارد و هزار سودا و در سال هاي اخير همواره پرحاشيه بوده است. مرد خبرساز عرصه هاي ورزش و سياست متولد سال 1340 در شهر بابلسر است.

کد خبر : 10847

تاریخ انتشار : 04/04/1393 - 09:47


مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد + سند

به گزارش خط امید بهشهر _  بر اساس رأی شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازندران که در تاریخ 93/3/18 صادر شده، مقداد نجف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی، قطعه زمینی ۸ هکتاری را که در بلوار ساحلی بابلسر بابت کارهای کتابخانه، زمین بازی و پارک خریداری کرده به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث فروخته و در نتیجه بنیاد حق فسخ قرارداد را دارد.

همچنین به استناد نامه فرمانداری شهرستان بابلسر و گزارش سازمان بازرسی کل کشور، موسسه ای بنام «موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر» وجود خارجی ندارد و چنین موسسه ای موهوم بوده است.

نگاهی به سابقه موضوع

طبق رای دادگاه، در تاریخ 1377/3/20 هئیت امنای بنیاد مستضعفان با واگذاری یک قطعه زمین معروف به پارکینگ هفتم واقع در بلوار ساحلی بابلسر به درخواست هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر موافقت می کند. هئیت امنای موسسه فرهنگی متشکل از مقداد نجف نژاد(نماینده مجلس شورای اسلامی)، رضا سلیمانی، حسین رجب نژاد، اسفندیار طبری و ناصر فرجی بوده است.

پس از مدتی مشخص می شود که نه تنهاد موسسه ای بنام خانه فرهنگی جوان بابلسر وجود ندارد بلکه زمین واگذار شده، توسط نماینده بابلسر به اشخاص ثالث به فروش رسیده است. این در حالی است که طبق قرارداد منعقد شده، بنیاد مستضعفان صرفاً زمین را در راستای منافع عمومی شهروندان بابلسر واگذار کرده بود.

بعد از این اتفاقات بنیاد مستضعفان و شرکت عمران و مسکن شمال وابسته به بنیاد، شکایتی را به شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی بابلسر تقدیم می کنند که دادگاه پس از کارشناسی موضوع و استعلام از فرمانداری، شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر، رای به ابطال قرارداد و خلع ید را صادر می کند.

بعد از ابلاغ رای، مقداد نجف نژاد نسبت به نتیجه دادگاه اعتراض و درخواست تجدید نظر خواهی را مطرح می کند که پرونده به شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر استان مازندران فرستاده می شود که دادگاه با این استدلال که قرارداد منعقده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر بدون قید و شرط بوده و مطابق اصول حقوقی و فقهی قراردادها صحیح و لازم الرعایه است و تنها مردم شهر بابلسر به عنوان ذینفعان حقیقی و مراجع نظارتی قانونی می توانند نسبت به بازپس گیری زمین متعلق به عموم اقدام نمایند و بنیاد مستضعفان در این زمینه حق و حقوقی ندارد.

پس از حکم دادگاه تجدیدنظر، بنیاد مستضعفان با اعتراض به رای دادگاه، خواستار اعمال ماده ۱۸ می شود که در نتیجه آن پرونده به دادگاه هم عرض تجدید نظر در ساری فرستاده شد.

در حال حاضر شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازنداران درخواست اعاده دادرسی بنیاد را وارد دانسته است. همچنین دادگاه حکم داده است از آن جایی که در قرارداد منعقد شده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر، واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۸ هکتار به منظور ساخت و احداث خانه جوان، زمین بازی و پارک بوده است اما برخلاف شرط ذکر شده در قرارداد، زمین به اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث واگذار شده است.

به همین دلیل بنای عقد قرارداد متزلزل شده و بنیاد به همین دلیل حق فسخ قرارداد را دارد و همچنین از آن جا که به استناد گزارش سازمان بازرسی کل کشور و نامه فرمانداری شهرستان بابلسر، موسسه ای فرهنگی بنام خانه جوان بابلسر وجود خارجی ندارد و بنابراین موسسه مذکور اهلیت و صلاحیت لازم را برای انجام معامله ندارد.

در واقع دادگاه حکم اولیه صادر شده توسط شعبه ۱۰۱ عمومی جزایی بابلسر را تائید کرده و رای قطعی را در اتباط با این پرونده صادر کرده است.

 

 


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد + سند
دیدگاه شما در مورد : مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد + سند

مقداد نجف نژاد نماینده پر حاشیه مجلس به زمین خواری محکوم شد + سند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر