صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
واژه‌ی غریب نظارت در دانشگاه‌های غیرانتفاعی

از کلاس تربیت بدنی مختلط تا استفاده مشروبات الکلی در خوابگاه!/جوابیه دانشگاه!

دانشگاه‌های غیرانتفاعی به خصوص در شمال کشور به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل به مکانی دنج برای بی‌حجابی و بی‌حیایی تبدیل شده‌، تا تاجایی دانشگاه صالحان قائم‎شهر...

کد خبر : 10806

تاریخ انتشار : 31/03/1393 - 10:09


از کلاس تربیت بدنی مختلط تا استفاده مشروبات الکلی در خوابگاه!/جوابیه دانشگاه!

به گزارش خط امید بهشهر _ دانشگاه‌های غیرانتفاعی به خصوص در شمال کشور به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل به مکانی برای رعایت نکردن هنجارهای اخلاقی و شرعی تبدیل شده‌ و این ناهنجاری‌ها در برخی از این موسسات به دلیل عدم نظارت مسئولان به کلاس‌های درس و خوابگاه های دانشجویی نیز کشیده است.

یکی از موسسات غیرانتفاعی در استان مازندران، دانشگاه غیرانتفاعی صالحان قائم‌شهر است، که هم در داخل دانشگاه معضل بی حجابی بیداد می کند و هم خوابگاه های خودگردان آن دچار مشکلات حادی است.

با وجود دستور وزارت علوم مبنی بر عدم برگزاری اردوهای مختلط، حتی به صورت بازدید علمی، استاد تربیت بدنی این دانشگاه در ترم گذشته آموزش گلف را با حضور دانشجویان دختر و پسر برگزار کرد.

این مورد جدای از روابط بسیار صمیمانه برخی اساتید با دانشجویان دختر در کلاس هاست.

این وضعیت به خوابگاه های خودگردان دانشگاه نیز رسوخ کرده به گونه ای که برخی از پسران برای حضور در خوابگاه های دختران به کارهایی همچون پوشاندن دوربین های خوابگاه و یا چادر بر سر خود انداختن مبادرت کردند.

حتی برخی دانشجویان دختر ساکن خوابگاه نیز به هیچ عنوان شئونات اسلامی و اخلاقی را نسبت به دیگر دانشجویان رعایت نمی کنند.

خوابگاه پسران دانشگاه نیز وضعیتی بهتر از خوابگاه دختران ندارد و در این خوابگاه علاوه بر استفاده از مشروبات الکلی، مواد مخدر صنعتی نیز مصرف می‌شود و شادی های کاذب و خارج از عرف این دانشجویان پس از مصرف مواد و مشروبات الکلی آرامش دیگر دانشجویان را از بین برده است.

جوابیه

پس از انتشار این خبر، موسسه آموزش عالی صالحان قائم‌شهر با  ارسال جوابیه ای نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

در این جوابیه آمده است که در این موسسه هیچ کلاس تربیت بدنی به صورت مختلط برگزار نشده و کلیه فضاهای آموزشی و رفاهی این موسسه به خصوص خوابگاه‌ها خالی از هرگونه مشکلات اخلاقی است.

از نکات مثبت این جوابیه نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که مسئولان دانشگاه تأکید کرده‌اند که در صورت مشاهده هر گونه تخلف با متخلفین بر اساس قانون برخورد خواهند کرد.

انتشار این‌گونه اخبار و تکذیب و تأییدیه‌های پس از آن در حالی است که حضور دانشجویان در شهرهایی به غیر از شهر محل سکونت خود همواره با مشکلاتی به خصوص در خوابگاه‌ها همراه بوده همچنین پیش از این نیز اخباری مبنی بر برگزاری اردوی مختلط توسط انجمن اسلامی منحله دانشگاه صنعتی بابل و فریب دانشجویان توسط این تشکل غیرقانونی از استان مازندران مخابره شده بود که تعدد چنین مواردی ضرورت هوشیاری و نظارت بیش از پیش مسئولین دانشگاهی و استانی را در این استان می‌طلبد.

در متن جوابیه موسسه آموزش عالی صالحان قائم‌شهر آمده است:

پیرو خبر منتشر شده در آن خبرگزاری با عنوان «از آموزش مختلط گلف در کلاس تربیت بدنی تا سرو مشروب در خوابگاه»! خواهشمند است وفق قانون مطبوعات وجهت تنویرافکار عمومی تکذیبه زیر در اسرع وقت منتشر گردد تا از انتشار چنین اخبار کذبی جلوگیری شود:

1- در خصوص برگزاری کلاس آموزش گلف در چهارچوب درس تربیت بدنی لازم به ذکر است این دوره شامل دو قسمت تئوری و عملی بوده که قسمت تئوری آن در کلاس درس و توسط مربیان هیأت گلف برگزار گردید ولی برای قسمت عملی دانشجویان دختر زیر نظر مربی خانم و دانشجویان پسر زیر نظر مربی مرد تحت تعلیم قرار گرفتند و هیچگونه اختلاطی صورت نگرفته است.

2- در خصوص مسائل مطرح شده در رابطه با محیط داخلی مؤسسه و همچنین خوابگاه های تحت نظارت باید گفت که کلیه مطالب مطرح شده در خبر مذکور کذب محض بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این خصوص با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.

3- نکته دیگر اینکه در چند ماه گذشته مؤسسه آموزش عالی صالحان قائمشهر از سوی بسیج دانشجویی شهرستان و همچنین فرمانداری محترم این شهرستان به صورت جداگانه به علت فعالیت های فرهنگی صورت گرفته توسط این مؤسسه و همکاری های انجام شده در خصوص برنامه های فرهنگی و اردوهای جهادی و دیگر فعالیت ها به صورت مکتوب مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته که این هم می توان مؤید کذب بودن این خبر باشد.

یقیناً مؤسسه آموزش عالی صالحان با مروجین اینگونه اخبار کذب که موجب مغشوش شدن اذهان عمومی و فضای علمی کشور می شوند، قاطعانه و قانونی برخورد خواهد کرد. از رسانه های ارتباط جمعی نیز انتظار می رود در مورد چنین اخباری قبل از انتشار نسبت به صحت و سقم آن اطمینان حاصل نمایند.

با تشکر

مؤسسه آموزش عالی صالحان قائم‌شهر


منبع : خبرگزاری دانشجو

 

  

دیدگاه شما در مورد : از کلاس تربیت بدنی مختلط تا استفاده مشروبات الکلی در خوابگاه!/جوابیه دانشگاه!

از کلاس تربیت بدنی مختلط تا استفاده مشروبات الکلی در خوابگاه!/جوابیه دانشگاه!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر