صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رائفی پور در همایش بصیرتی؛

مشارکت در انتخابات حق نیست بلکه وظیفه است

علی اکبر رائفی پور گفت : بحث مشاركت در انتخابات وظيفه اي است كه بر عهده ما گذاشته شده است و حق من و شما نيست بلكه وظيفه است كه بايد به آن عمل كنيم.

کد خبر : 1079

تاریخ انتشار : 15/03/1392 - 23:50


مشارکت در انتخابات حق نیست بلکه وظیفه است

به گزارش خبرنگار خط اميد ، علي اكبر رائفي پور همايش بصیرتی "انتخابات بایدها و نبایدها كه چهارشنبه شب برگزار شد اظهار داشت: انقلاب ما با تمام انقلاب هاي دنيا متفاوت است و به همين دليل، بايد انتخاباتي متفادت از ديگر كشورها داتشه باشيم.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران، تنها كشوري است كه با نگاه ولايي و مهدوي شكل گرفته است و به همين دليل چون نگاه متفاوتي دارد بايد متفاوت عمل كند.

رائفي پور، ادامه داد: بحث مشاركت در انتخابات وظيفه اي است كه بر عهده ما گذاشته شده است و حق من و شما نيست بلكه وظيفه است كه بايد به آن عمل كنيم.

اين تحليلگر مسائل سياسي بيان داشت: بايد در اين برهه از زمان مراقب انتخاب خود باشيم و بدانيم فتنه در هر زمان رنگ و لعاب خود را دارد و برخي سخنراني ها موجب آن نشود كه خداي ناكرده اشتباه انتخاب كنيم.

وي گفت: براي هر كاري بايد ياران آماده و پا به كار داشت و اگر بهترين امام هم بيايد و مردم آماده و پاي كار نباشند اتفاقي نخواهد افتاد و به نوعي آب از آب تكان نمي خورد.

رائفي پور با بيان اينكه در زمان بني صدر مردم با انتخاب بني صدر در واقع بازي را باختند خاطر نشان كرد: بني صدر بازيگر خوبي بود و سوء استفاده هاي فراوان كرد، جلسه اي را نزد امام رفت و وقتي برگشت پشت تريبون صدا و سيما گفت مي خواهخم در انتخابات شركت كنم و مردم هم گفتند كه امام به او گفته كه شركت كن و راي دادند و بني صدر رييس جمهور ايران اسلامي شد و بعد از قضايايي كه اتفاق افتاد و از ايران فراري شد امام راحل فرمودند: "به خدا قسم من از همان اول او را قبول نداشتم و راي ندادم اگر او را پس مي زدم شما چه مي گفتيد؟ اينكه يك روحاني، فرد كت و شلواري را قبول ندارد و..."

وي ادامه داد: مراقب باشيد و حواشتان جمع باشد تا درگير فريب هاي رسانه اي در اين اتتخابات نشويد.

رائفي پور گفت: در جامعه اسلامي بايد عقل جمعي مردم تعيين صلاحيت كند و خود مردم بگو.يند كه بايد راي دهيم و بياييد راي بگيريد و كسي كه انتخاب شد نيز بايد جوابگو باشد.

اين استاد و كارشناس مسائل سياسي يادآور شد: بايد مديران در تراز نظام جمهوري اسلامي ايران داشته باشيم و رييس جمهوري انتخاب شود كه بتواند تراز كشورمان را بالا ببرد و در مجامع بين المللي حرفي براي سخن گفتن داشته باشد.

وي اضافه كرد: هيچ دولتي بدون خطا و اشتباه نيست اما بايد با دقت در برنامه ها و عملكردها، در انتخاب اصلح دقت بيشتري اعمال كنيم چرا كه براي هر انتخاب خود در پيشگاه خداوند بايد پاسخگو باشيم. 

  

دیدگاه شما در مورد : مشارکت در انتخابات حق نیست بلکه وظیفه است

مشارکت در انتخابات حق نیست بلکه وظیفه است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر