صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
کارناوال تبلیغاتی با چاشنی موسیقی برای جذب آراء

قانون گریزی برای تصاحب کرسی قانون؟!

سال ۱۳۷۷، بند صد قانون اساسی محقق شد و جمهوری اسلامی در زنجیره تکمیل دولت سازی، شوراهای اسلامی شهر و روستا را تاسیس کرد که این قانون در جهت ارتقای سطح کارآمدی نظام تاسیس شد .

کد خبر : 1076

تاریخ انتشار : 20/03/1392 - 10:31


قانون گریزی برای تصاحب کرسی قانون؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امید به نقل از بلاغ، این روز ها،روزهای داغ تبلیغاتی نامزد هایی است که برای تصاحب صندلی شورای شهر و روستا با یکدیگر رقابت می کنند.

در و  دیوار شهر از بنر های تبلیغاتی و تراکت و بروشور هایی از برنامه های نامزد ها پر شده است.اکثر نامزد ها برای خود دفتر ستاد تبلیغاتی زده اند و برخی از نامزد ها چندین دفتر برای ستاد های خود برپا کرده اند.

این روزها تب  بازار اجاره مغازه  برای ستاد تبلیغاتی هم مانند تب انتخابات بالا گرفته و قیمت های عجیب و غریب چندین میلیونی برای اجاره یک هفته ایی مطرح می شود.
آمار 50 نامزد انتخابات شورای شهر بهشهر نشان می دهد  که شور و اشتیاق برای خلق حماسه ایی بزرگ در بین مردم زیاد موج می زند که البته این زمانی است که نیت خدایی برای شرکت در انتخابات وجود داشته باشد و امیدواریم که اینگونه باشد.
ولی کسی که برای مدت چند سال قرار است صندلی اجرای قانون در شهر را تصاحب کند چه خصوصیاتی باشد داشته باشد؟
آیا فقط داشتن یک مدرک لیسانس برای پذیرفتن مسئولیت شورای شهر کافی است؟
مشاهده برخی رفتار ها از برخی کاندیداها آدم را یاد ضرب المثلی زیبا و پر محتوا می اندازد که :تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل...
در ردیف دوم دستورالعمل تبلیغات انتخابات چهارمین دوره شوراهاي اسلامی که می توانید با کلیک بر روی آن این دستور العمل را دانلود و مشاهده کنید آورده شده است که : "هر گونه پلاکارد با ابعاد بیشتر از 70*100 سانتی متر( جز در محل ستاد تبلیغاتی ) و همچنین دیوار نویسی ، راه اندازي کاروانهاي تبلیغاتی  و استفاده از بلندگو خارج از محل سخنرانی و یا ستاد تبلیغاتی انتخاباتی "از عناوین غیر مجاز در تبلیغات است.
ولیکن این روز ها بنر های تبلیغاتی بزرگ در سراسر شهر و پخش موسیقی با صدای بلند در مقابل ستاد ها را مشاهده می کنیم که نشان از این دارد که یا دستور العمل در این شهر اجرا نمی شود و یا نامزدها علی رقم اینکه جلسات توجیهی برای آنها برگزار شده است قانون گریزی کرده و نمی خواهند قانون را اجرا کنند.
به طور مثال در همان بند دستورالعمل تبلیغات  که در فوق آورده شد به صراحت بیان شده است که راه اندازی کاروان های تبلیغاتی  در سطح شهر از عناوین غیر مجاز در تبلیغات می باشد که متاسفانه دیشب در سطح شهرستان شاهد راه اندازی این کاروان که از سوی هواداران یکی از کاندیداها صورت گرفته است بودیم.
شاید با پاسخ دادن به چندین سوال زیر بتوان گزینه اصلح را پیدا کرد.
آیا کسی که از همین ابتدا برای رسیدن به صندلی شورای شهر قانون گریزی می کند چه تضمینی وجود دارد زمانی که به این موقعیت رسیده است قانون گریزی نکند؟
آیا کسانی که به جای ارائه برنامه به مردم از طریق موسیقی و آهنگ به دنبال رای هستند می توانند سکان اداره شهر را در دست بگیرند؟

کسی که برای به دست آوردن کرسی شورای شهر چندین میلیون تومان اجاره ستاد تبلیغاتی خود را می دهد چه هدفی دارد؟

مگر حقوق شورای شهر چقدر است که این هزینه های میلیونی را انجام می دهند؟ راستی سوالی اساسی تر این هزینه بالای تبلیغاتی خود را از کجا تامین می کنند.؟ 

  

دیدگاه شما در مورد : قانون گریزی برای تصاحب کرسی قانون؟!

قانون گریزی برای تصاحب کرسی قانون؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر