صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران:

هر چقدر دشمن قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد/رویای آشفته غرب برای مسلمانان

سردار حسین سلامی گفت: ما در حال حاضر به این قدرت رسیده ایم که دشمن هر چقدر قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد.

کد خبر : 10683

تاریخ انتشار : 24/03/1393 - 18:13


هر چقدر دشمن قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد/رویای آشفته غرب برای مسلمانان

به گزارش خط امید بهشهر _ سردار حسین سلامی، در مراسم تودیع سردار سیدمحمدتقی شاهچراغی و معارفه سردار محمدحسین بابایی که در محل سالن اجتماعات غدیر سپاه کربلای مازندران برگزار شد، با عرض تبریک به مناسبت قرار گرفتن در ایام میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)، بیان داشت: از حضور گرم تمامی مهمانان تشکر و قدردانی می کنم.

وی حضرت مهدی(عج) را مظهر تام کلمه و صدق الهی که با ظهورش حلاوت آسمانی سبب روشنایی زمان و از بین رفتن تیرگی باطل خواهد شد، دانست و افزود: گرامی می داریم یاد ده هزار و چهارصد شهید مازندران چون ستاره درخشانی که کهکشانی از ستاره های پرفروغ آسمان مازندران را روشن کرده است.

سلامی آرزوی سلامتی برای رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران کرد و ادامه داد: در این عصر پیچیده، هدایت ایشان هم چون سفینه نجاتی برای آزادگی، اقتدار و کمال است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کشوری را دارای عظمت و بزرگی دانست که دارای رهبر فرزانه و بزرگ، مکتبی حیات بخش و مردمان آگاه و مومن باشد.

وی بابیان اینکه جهان بر اساس ذهنیت و ادراکی  که نسبت به کشورهای مختلف دارد، عمل می کند، ابراز داشت: هرملت، کشور یا جامعه می تواند ادراک، نگرش و برداشت جهان نسبت به خود را مدیریت کند.

سلامی یکی از اسرار حقیقی بزرگی و شکوه ملت ایران را وجود رهبر فرزانه برشمرد و گفت: هنگامی که 3نیروی وجود رهبری، مکتب حیات بخش و مردم آگاه در کنار هم قرار بگیرند، آنگاه آن کشور در عظمت متوقف نمی شود و به رشد و تعالی بیشتری دست می یابد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وجود دشمنان بزرگ برای ملت هایی که دارای رهبری بزرگ هستند و زمینه رشد آنها را به وجود می آورد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه رهبر جامعه ایران اسلامی زیرساخت اصلی و نکته کلیدی نظام است.

وی به تفاوت میان انقلاب اسلامی در ایران با دیگر کشورها اشاره کرد و اذعان داشت: با مطالعه انقلاب در دیگر کشورها، متوجه می شویم که هیچ کدام از آنها به جز انقلاب جمهوری اسلامی ایران نتوانسته است بری مدتی طولانی پایدار باقی بماند.

سلامی گفت: هر کدام از آنها مانند انقلاب کبیر فرانسه، چین، کوبا، روسیه و... به سمت قدرت های بزرگ رفتند و در آنها ادغام شدند و پس از مدتی اثری از آنها باقی نماند.

وی از بین رفتن انقلاب ها در مدت کوتاه و غلبه کشورهای بیگانه بر آنها را به دلیل فقدان وجود رهبری آگاه در رأس حکومت مردمی کشور دانست و تصریح کرد: در مصر نیز به همین دلیل پس از چند سال حاکمانی که در چنگال مردم گرفتار شده بوند، آزاد شدند و انقلابیون در قفس رفتند.

سلامی با بیان اینکه هر چند انقلاب هایی مانند مصر تا اندازه تأثیر قابل ملاحظه ای در شکست دادن نظام سلطه در سرزمین های اسلامی ایجاد کرد، افزود: به دلیل فقدان رهبری که پشتوانه انقلاب را مدیریت کند و سبب عبور از میان فتنه ها شود، ناتمام ماند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نقش کلیدی رهبر فرزانه در استحکام انقلاب را متذکر شد و بیان کرد: خلاء وجود رهبری الهی در کشورهای مختلف که انقلاب کرده اند، دیده می شود.

وی وجود رهبر فرزانه را برای کشور جمهوری اسلامی ایران، نعمتی بزرگ برشمرد و گفت: ایران اسلامی از ابتدا تاریخ درخشان سراسر نور و توفیق برای اسلام، شکست برای قدرت های بزرگی که هرگز شکست را تجربه نکرده بودند، پدید آورد.

سلامی ابراز داشت: چگونه امام راحل از اوایل انقلاب راه ورود کافران را بر روی آنها بست و لباس جهاد بر علیه کفار بر تن ملت ایران پوشاند تا دشمنان نتوانند لباس ذلت بر قامت این ملت بپوشانند.

وی راه اندازی ساختارها و نهادهایی مانند بسیج، سپاه را از اعجازهای الهی که در ذهن رهبر انقلاب نقش بست، تعریف کرد و یادآور شد: با توانایی ای که در وجود این نیروها بود، ما توانستیم در مقابل سناریوهای اجراشده دشمن و منشعب از تفکرات راهبردی آنها پیروز شویم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هرگاه دشمن راهی را برای ضربه به ایران انتخاب کرد، امام راحل با بسیج نیروها توانست بر رژیم صدام غلبه کند، اذعان داشت: دفاع مقدس سبب رشد اعتقاد و ایستادگی ملت ایران شد.

سلامی با اشاره به اینکه امام راحل با تقویت اعتماد به نفس جوانان، باورهای خفته آنان را بیدار کرد، خاطرنشان ساخت: ملت ایران به لطف هدایت امام توانست با اعتماد بر باورهای خود، بر دشمن پیروز شود.

این مقام مسئول با اشاره به آیات قران کریم پیرامون اثبات وجود خدا، گفت: هنگامی که خداوند قصد اثبات وجود خود را دارد، زیبایی روی زمین و غروب و افول غیر خود را اثبات می کند تا جاودانگی و توحید الهی اثبات شود.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اذعان کرد: دلیل اینکه جنگ ها اتفاق می افتد، این است که ملت ایران باید از گذرگاه‌های سختی عبور کند و وجود فشار سیاسی، تحریم اقتصادی بر علیه ملت ایران به معنای اثبات حقانیت اسلام در درون واقعه ای اثبات شود که معیارهای مادی و عادی قابل به توجیه آن نیست وگرنه پیروزی با نام شمشیرها ثبت می شد و ما باید در علت پیروز شویم تا حقانیت اسلام اثبات شود و مدل و الگویی برای سایر کشورها باشیم.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم وعده فصل قلیل و کثیر داده شده است، ادامه داد: اینجا هم داستان غلبه مومنان است که به ظاهر در وضعیت فرودستی قرار دارند و دشمنان برتر هستند ولی هنگامی که جنگ نابرابر است، بر قدرتی که بر همه قدرت های عالم غالب است، تکیه می کنیم.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این مفهوم کوتاه (قدرت عالم) که سرشار از معنای عظیمی است که تکیه گاه ملت ها برای عبور از گذرگاه سخت است و همه چیز را آسان می کند، اذعان داشت: این قدرت و حمایت ماندگار، سبب دوری دشمن از به دست آوردن آرزوهای واهی خود در غلبه بر ایران اسلامی می شود.

سلامی با بیان اینکه زمانی که قدرتی به قدرت الهی متصل شود، دشمن هر چقدر رشد کند، توانایی غلبه بر آن را نخواهد داشت، عنوان کرد: ما در حال حاضر به این قدرت رسیده ایم که دشمن هر چقدر قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد.

وی به قدرت دشمن که سبب فروپاشی شوروری پس از 45سال و تدوین قانون اساسی بسیاری از کشورها از جمله ژاپن شد، اشاره کرد و ادامه داد: ایران اسلامی در حال حاضر بزرگ‌ترین قدرت جهان است که اگر تعامل خود را با بسیاری از کشورها قطع کند، آنها از بین می روند.

سلامی اتحاد و همکاری کشورهای مختلف با آمریکا را به دلیل وجود ضعف و ناتوانی آنها برای پایداری در مقابل ستم هایی که روا می دارند، عنوان کرد و گفت: ارعاب آمریکا به کشورهای مختلف با توسل به تحریم اقتصادی و تهاجم نظامی است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تنها، رهبر فرزانه است که می تواند از مکتب برای ملت معتقد آرمان بسازد، ابراز داشت: ملتی که صاحب آرمان باشد، هرگز شکست نمی خورد.

وی شکست و پیروزی ملت ها را مسائلی درون ذهنی عنوان کرد و بیان داشت: هر ملتی که در ذهن خود احساس موفقیت کرد، پیروز شد.

سلامی تصریح کرد: هر گاه درون ملت مستحکم و باورهای آنها ریشه دار شود، از قدرت های ظاهری نمی ترسد و هرگز شکست نمی خورد.

وی با بیان اینکه همه چیز در نفس و ذات  هویت و شخصیت ملت ها شکل می گیرد، گفت: ملت ایران به این شخصیت رسیده است و این باور که قدرت های بزرگ هر چقدر هم عظیم باشند، کوچک هستند، در نهاد آنها ریشه دوانده است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هیچ ملتی را مانند ملت ایران نمی توان مثال زد که در مسیر انزوای نیرومند بین المللی، تحریم اقتصادی، تهاجمات فرهنگی عملیات رسانه ای جهان قرار بگیرد، ادامه داد: با وجود اینکه دشمنان ایران اسلامی با انواع حیله ها و نشان دادن زرق و برق های مختلف قصد تضعیف ارزش های جوانان ما را دارند، اکثریت آنها به باورها و ارزش های خود آگاهند و هنوز چادرها بر سر زنان  ما می درخشد.

سلامی با بیان اینکه روح حفظ ارزش های اسلامی در جامعه باید تقویت شود، گفت: دشمنان بذر ناامنی، آوارگی، فقر و غم در سرزمین های اسلامی پاشیده اند و تنها تسلط بر مسلمانان را می خواهند، چون هدفی جز این ندارند.

وی مقابله کشورهای بیگانه با انقلاب اسلامی ایران را به دلیل ارزشی که این اندیشه برای حفظ آبرو و شأن مردم قائل است، عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان انقلاب تنها به برهنگی مسلمانان، خواب آلود کردن، تخدیر ذهنی و تسلط برقلب و مغز آنها می اندیشند.

سلامی، آواره شدن ملت هایی مانند سوریه را محصول ناامنی های غرب دانست و گفت: به فضل الهی توطئه های دشمنان در این سرزمین خنثی خواهد شد اما بالاخره گرفتاری برای مسلمانان به دنبال خواهد داشت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران بر لزوم آگاهی جوانان نسبت به زرق و برق های پوشالی دشمنان تاکید کرد و افزود: در تمدن غرب چیزی جز رویای آشفته برای مسلمانان تصویر دیگری وجود ندارد.

وی بیان داشت: ما برای سعادت از طریق اسلام، اهل بیت(ع) تحت هدایت ولی فقیه عبور می کنیم، برای این حقیقت هزینه های بسیاری داده ایم و این حقیقت اثبات شده است  و به فضل الهی نظام ما توانسته میدان مبارزه را بر دشمن تنگ کند و هزینه های آنها را بالا ببرد.

سلامی اظهار داشت: دشمنان ما نسبت به قبل ناتوان تر شده اند و این نوید ارزشمند است، صحنه همینطور ادامه خواهد داشت، صبح نزدیک است و راهی جز پیروزی ما برای دشمنان باقی نمانده است.

وی یادآور شد: امیدوارم ملت ما همانطور که راه سعادت خود را انتخاب کردند، در صحنه مجاهدت های بزرگ باقی بمانند.

سلامی خاطرنشان کرد: حرکت هر فردی، گامی در جهت زنده و جاودانه نگه داشتن تاریخ شیعه است.

وی به خدمت 5ساله سردار سید محمدتقی شاهچراغی در مازندران اشاره کرد و گفت: وی در کنار مسئولان و مردم برای دفاع و حفظ ارزش های اسلام خدمت کرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه در مدت چند روز گذشته مردم و مسئولان خیلی تلاش کرذند تا سردار شاهچراغی از مازندران جدا نشود، گفت: ما واقعاً از روح سپاس مردم تشکر می کنیم.

وی بیان داشت: اهمیتی که مردم برای فرماندهان سپاه قائل هستند، برای ما معیار ارزشمندی جهت قضاوت درباره اقدامات او محسوب می شود.

سلامی با اشاره به اینکه مردمی بودن، جوهر سپاه است، افزود: سپاه به تنهایی چیزی نیست اما با مردم همه چیز هست، در جنگ اینگونه بود و هم اکنون نیز هست، اگر روح مردمی را حفظ کنیم، می توانیم ایستادگی کنیم.

وی از تلاش بسیجیان و سپاهیان در زمان بحران سفید غرب مازندران تشکر کرد و ادامه داد: سپاه در غم های مردم باید شریک باشد، در رفع آلام و مصیبت های آنان پیشگام باشد و پیش مرگ در دفاع از اعتقادات و ارزش های آنان باشد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تعهد ما حفظ و پاسداری از ارزش هاست، خاطرنشان کرد: ما می دانیم دنیا و نعمت های آن برای ما نیست و می دانیم که فقط باید کار و جهاد دلسوزانه، صادقانه و متواضعانه کنیم.

وی ادامه داد: بال تواضع را باید باز کنیم و بدون منت و اذیت کردن، آنقدر کار کنیم تا از این دنیا برویم، این مرام ماست و در مکتب آقا همین را یاد گرفتیم، امام مدام آنها را سفارش می کرد و معتقدیم که این تنها راه ماست و ادامه می دهیم که خادمان این ملت هستیم.

سلامی با بیان اینکه سردار محمدحسین بابایی نیز از یادگاران دفاع مقدس است، عنوان کرد: همه اینها 30 سال است که خدمت می کنند و لباس سپاه را از تن خود بیرون نیاورده اند.

وی به خدمت های سردار بابایی در استان های مختلف سمنان، گلستان اشاره کرد و گفت: ما در حال ساخت تاریخ و تمدن هستیم و هر چقدر زحمت بکشیم و عرق بریزیم، سال های سال، آیندگان از آن نصیب خواهند برد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : هر چقدر دشمن قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد/رویای آشفته غرب برای مسلمانان

هر چقدر دشمن قدرت انباشته کند، توانایی مقابله را ندارد/رویای آشفته غرب برای مسلمانان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر