صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نبود زیرساخت‌های تنظیم بازار در وزارت جهادکشاورزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به واگذاری امور تنظیم بازار از وزارت صنعت به وزارت جهادکشاورزی گفت: وزارت جهادکشاورزی دارای زیرساخت‌های لازم برای تنظیم بازار نیست.

کد خبر : 10577

تاریخ انتشار : 20/03/1393 - 11:19


نبود زیرساخت‌های تنظیم بازار در وزارت جهادکشاورزی

به گزارش خط امید بهشهر؛ محمد محمدپور عمران صبح امروز در نشست صبحانه کاری انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران که به منظور رونمایی از بانک آمار و اطلاعات صنایع غذایی استان در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل برگزار شد، اظهار داشت: سازمان صنایع استان آمادگی استفاده و حمایت از پایگاه آماری صنعت غذای استان را دارد ولی تکمیل و به روز بودن این آمار مهم‌تر از تدوین آن است.

وی با بیان اینکه انجمن صنایع غذایی استان به هر کدام از دستگاه‌ها و نهادهای هدف گزارش آماری مورد نیاز به آن دستگاه را ارائه کند، تصریح کرد: انجمن‌ها و تشکل‌های دیگر استان نیز نسبت به تدوین پایگاه‌های آماری اقدام کنند.

به گفته وی، تدوین پایگاه‌های آماری و اطلاعاتی بازار، صادرات و تکنولوژی از سوی انجمن‌ها و تشکل‌ها برای بخش خصوصی استان ضروری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه آمار و اطلاعات موضوعات اساسی در برنامه‌ریزی شکل می‌دهد، گفت: آمار و اطلاعات صحیح نظیر چراغ روشنی در تاریکی است.

مبارزه صحیح با فساد بانکی

وی با اشاره به اینکه به بحث رکود اقتصادی باید بیشتر از تورم توجه شود، خاطرنشان کرد: صدور چک و چک پول موجب ایجاد تورم می‌شود در حالی که بانک مرکزی از ورود چک پول‌های یکصد هزار تومانی به بازار خبر داده است.

این مسئول از نسخه‌های پیچیده شده برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور را برای اقتصاد مضر دانست و گفت: نباید همه بدهکاران بانکی به یک چشم دیده شوند، مسئولان می‌توانند با شناسایی و بررسی وضعیت بدهکاران دانه درشت بانکی، در صورت وجود فساد با آنان برخورد کنند و در صورتی که فسادی اتفاق نیفتاده، روال پیگیری عادی باشد.

به گفته وی، برخورد شدید و کلی با بدهکاران بانکی، موجب صدمه به فعالان اقتصادی بدهکار می‌شود که فسادی را مرتکب نشده‌اند.

حمایت از واحدهای فعال

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران حمایت از واحدهای فعال را یکی از راهکارهای برون‌رفت از رکود اقتصادی دانست و گفت: در برهه‌ای از سال‌های گذشته برای دریافت تسهیلات، اشتغال‌های ظاهری و موقت ایجاد شد که اشتباه بود.

وی ادامه داد: از تولید کننده‌ای که مالیات را به موقع پرداخت می‌کند و با توجه به وجود مشکلات اقتصادی، برای رونق تولید تلاش می‌کند باید حمایت شود.

این مسئول به بررسی طرح‌های حمایت از تولید و اصلاح قانون مالیات در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و از تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی خواست تا با لابی‌گری در تدوین این طرح به نفع تولیدکنندگان تلاش کنند.

این مسئول درباره انتقاد رئیس انجمن صنایع غذایی استان نسبت به طرح انتزاع دولت و واگذاری اختیارات صنایع غذایی از وزارت صنعت به وزارت جهادکشاورزی نیز گفت: این طرح از سوی دولت مطرح شده و تشکل‌ها باید در اجرایی شدن نظرات خود تلاش کنند.

به گفته محمدپور عمران، درباره طرح انتزاع نگران زیرساخت‌ها و امکانات وزارت جهادکشاورزی در این بخش هستیم.

وی به واگذاری امور تنظیم بازار از وزارت صنعت به وزارت جهادکشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش نظارت و قیمت سازمان صنایع دارای بازرسان مختلفی است که وزارت جهاد از این امکانات بی‌بهره است و این موضوع نگران‌کننده است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : نبود زیرساخت‌های تنظیم بازار در وزارت جهادکشاورزی

نبود زیرساخت‌های تنظیم بازار در وزارت جهادکشاورزی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر