صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
طبیعت بکر بهشهر

آبشار زیبای سنگ نو در دل طبیعت بهشهر

آبشار سنگ نو بهشهر در سه کيلومتري جنوب شهر بهشهر واقع گشته و فضاي دلنشين و جنگلي اطراف آبشار منظره بس زيبايي را بوجود آورده است.

کد خبر : 1049

تاریخ انتشار : 03/03/1392 - 03:56


آبشار زیبای سنگ نو در دل طبیعت بهشهر

آبشار سنگ نو در سه کیلومتری جنوب شهر بهشهر واقع گشته و فضای دلنشین و جنگلی اطراف آبشار منظره بس زیبایی را بوجود آورده است. از قسمت جنوبی محله فراش محله بهشهر تا آبشار پای پیاده حدود یک ساعت و نیم راه است. دره زیبای سنگ نو مانند تونلی سبز به عرض سه تا هشت متر، پوشیده از خزه ها و سرخس های زیبا است که سقف آن توسط درختان پرپشت جنگلی احاطه شده و آبی زلال و گوارا در میان آن در جریان است. مسیر سنگ نو مانند سنگ فرشی زیبا شما را به دل جنگل های بکر و مرموز این منطقه می کشاند. برای دسترسی به آبشار اصلی سنگ نو حدود دو تا سه ساعت پیاده روی از میان این دره زیبا و باریک لازم است که توصیه می شود این کار هرگز به تنهایی صورت نگیرد و صعود از این دره به صورت گروهی باشد زیرا شیب تند دره و سنگ های بزرگ و لغزنده و جریان آب در این مسیر برای هر فردی می تواند خطرناک باشد.

 

آبشار سنگ نو بهشهر در سه کيلومتري جنوب شهر بهشهر واقع گشته و فضاي دلنشين و جنگلي اطراف آبشار منظره بس زيبايي را بوجود آورده است. از قسمت جنوبي محله فراش محله بهشهر تا آبشار پاي پياده حدود يک ساعت و نيم راه است. دره زيباي سنگ نو مانند تونلي سبز به عرض سه تا هشت متر، پوشيده از خزه ها و سرخس هاي زيبا است که سقف آن توسط درختان پرپشت جنگلي احاطه شده و آبي زلال و گوارا در ميان آن در جريان است. مسير سنگ نو مانند سنگ فرشي زيبا شما را به دل جنگل هاي بکر و مرموز اين منطقه مي کشاند. براي دسترسي به آبشار اصلي سنگ نو حدود دو تا سه ساعت پياده روي از ميان اين دره زيبا و باريک لازم است که توصيه مي شود اين کار هرگز به تنهايي صورت نگيرد و صعود از اين دره به صورت گروهي باشد زيرا شيب تند دره و سنگ هاي بزرگ و لغزنده و جريان آب در اين مسير براي هر فردي مي تواند خطرناک باشد. مجموعه ديدني سنگ نو در اعماق جنگل‌هاي کوه‌هاي پيش کوه جهان مورا در البرز شرقي قرار گرفته و شامل چهار آبشار است که بزرگترين آن حدود 12 متر ارتفاع دارد. پوشش گياهي منطقه به طور عمده درختان بلوط وحشي انجيلي ممرز و انواع سرخس به ويژه گونه سرخس عقابي است. رودخانه در اثر فرسايش بستر رسوبي در طول زمان ايجاد شده و آب آن بسيار گواراست. 

  

دیدگاه شما در مورد : آبشار زیبای سنگ نو در دل طبیعت بهشهر

آبشار زیبای سنگ نو در دل طبیعت بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر