صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد

انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد «گلورد» در مازندران/ آبگیری موقت سد پایان خرداد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه دولت مجوز انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد گلورد را صادر کرد، گفت: سد گلورد نکا، خرداد ماه سال جاری آبگیری موقت می‌شود.

کد خبر : 1046

تاریخ انتشار : 28/02/1392 - 04:07


انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد «گلورد» در مازندران/ آبگیری موقت سد پایان خرداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امید احمدعلی مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با وجود گذشت 45 سال از آغاز به‌کار مطالعاتی و سپس آغاز عملیات ساخت سد گلورد، این سد این روزها، روزهای پایانی ساخت و ساز خود را می‌گذراند.

وی مهم‌ترین اهداف ساخت این سد را آبیاری اراضی کشاورزی دشت نکا و بهشهر عنوان کرد و یادآور شد: این سد 30 هزار هکتار از اراضی را سیراب می‌کند، سیل 50 ساله را جذب و 80 درصد از سیل 100 ساله را نیز کاهش می‌دهد.

مقیمی اضافه کرد: این سد جمعیتی بیش از 76 هزار نفر در روستاهای این مناطق با 51 روستا را تحت تاثیر قرار می‌دهد که این مقدار تنها در مناطق روستایی است که شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه نیز باید به این آمار اضافه شود.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: با آبگیری این سد 24 هزار هکتار از اراضی منطقه شرق مازندران به‌طور مستقیم و 30 هزار هکتار از اراضی به طور غیرمستقیم مشروب می‌شوند.

وی ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان آب منطقه‌ای مازندران، تکمیل این سد نیازمند 2 میلیون و 250 هزار متر مکعب خاکریزی، 842 هزار متر مکعب خاکبرداری، 247 هزار متر عملیات حفاری و تزریق و 100 هزار مترمکعب عملیات بتن‌ریزی است.

مقیمی گفت: تاکنون 73 درصد بدنه سد گلورد و حدود 70 درصد از کانال این سد به پایان رسیده است و برای آبگیری موقت در خرداد ماه، تمام کارگران، پرسنل، مهندسان، پیمانکاران و... در حال فعالیت هستند.

وی بیان داشت: دولت مجوز انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد گلورد را صادر کرد که این مقدار اوراق در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته و با اطلاع‌رسانی در موعد مقرر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مقیمی ادامه داد: مردم با خرید اوراق مشارکت سد گلورد باید کمک کار ما در نهایی کردن ساخت و ساز این سد باشند، ضمن اینکه 300 میلیارد ریال اوراق مشارکت دیگر نیز برای سال جاری در نظر گرفته شده است. 

  

دیدگاه شما در مورد : انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد «گلورد» در مازندران/ آبگیری موقت سد پایان خرداد

انتشار 230 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای سد «گلورد» در مازندران/ آبگیری موقت سد پایان خرداد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر