صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در سایه عدم نظارت صحیح بر امکان ورزشی؛

حضور کودکان پسر در استخر زنانه!

مدیریت یکی از استخرهای شهرستان بهشهر نه تنها از ورود کودکان پسر 5-6 ساله در استخر زنانه جلوگیری نکرده بلکه در این مورد محدودیتی قائل نشده است.

کد خبر : 1045

تاریخ انتشار : 28/02/1392 - 04:01


به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،در تماس تلفنی  چند خانم با دفتر خبری ما گفته شد که یکی از استخر های شهرستان بهشهر از ورود کودکان پسر 5-6 ساله به همراه مادرانشان در استخر زنانه هیچ محدودیتی وجود ندارد .
 
در این تماس های تلفنی مطرح شد که با وجود اعتراض هایی که به مدیریت این استخر صورت گرفت ،جواب قانع کننده ایی دریافت نکرده ایم و با بی تفاوتی بیان شده که :"خوب خانم ها بچه هایشان را می آورند ما چه کنیم؟!"مواجه شدیم.
 
و همچنین نکته ی دیگری که در این تماس ها مطرح شد توصیه به استفاده از لباس شنای خاص از سوی مدیریت استخر بود به این دلیل که چون برخی از خانم ها ،پسران خود را  می آورند شما رعایت کنید!!
 
خبرنگار ما پس از تماس های تلفنی متعدد مخاطبان، در جهت پیگیری این موضوع با اداره اماکن شهرستان بهشهر تماس گرفته است  و پرسید که آیا خانم ها می توانند کودکان پسر خردسال خود را به استخر ببرند ؟ و پاسخ دریافت شده از سوی اماکن بهشهر این بود که : ورود کودکان پسر به استخر زنانه در هر سنی ممنوع می باشد.ولی دلیل اینکه چرا این رفتار از سوء مدیریت استخر روی می دهد قابل پیگیری است.
 
و اما سوالی که مطرح می شود اینکه جدا از توصیه هایی که دین اسلام در خصوص رعایت نکات تربیتی در کودکان دارد آیا از لحاظ علمی این عمل باعث بروز بلوغ زود رس در کودکان پسر خواهد شد یا خیر، با استاد دانشگاه در این رابطه به گفتگو نشستیم .
 
دکتر صالحی متخصص اصلاح و تربیت و  استاد دانشگاه در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که آیا حضور کودکان با این رنج سنی در این اماکن باعث بلوغ زودرس می شود یا خیر؟ گفت: "به دلیل فهم و درک نسبتا بالایی که کودکان امروزی از آن برخوردار هستند این حضور در اینگونه مکانها را می توان عامل تاثیر گذاری در بروز بلوغ زودرس در پسران نام برد."
 
با توجه به مطرح شدن مسائل بالا مخاطبین این مطلب دو قشر هستند یک افرادی که متصدی نظارت بر این گونه اماکن هستند که نظارت بیشتری در این مکان ها داشته باشند که متاسفانه تا زمانی که کسی با آنها تماس نگیرد شاهد این امر نخواهیم بود.
 
البته از این دست مشکلات در اماکن عمومی بسیار زیاد است که متاسفانه نظارت و بررسی از سوی مجریان قانون بسیار کم و در جاهایی هم می توان گفت که اصلا نظارتی وجود ندارد.
 
و اما گروه دوم مرتبط با این مطالب،خانواده هایی هستند که  نکات تربیتی  که اسلام توصیه کرده است را به دلائلی مورد توجه قرار نمیدهند که آیا خانواده ها از مشکلات بلوغ زودرس مطلع هستند؟
 
براساس این گزارش، برخی از خانواده ها باید با در نظر گرفتن خطرات و مشکلاتی که به دلیل بلوغ زودرس برای فرزاندنشان در آینده به وجود می آید الگوی رفتاری خود را تغییر داده و روش درست تربیتی را اجرا کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : حضور کودکان پسر در استخر زنانه!

حضور کودکان پسر در استخر زنانه!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر