صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس:

كمپوست بهشهر در ماه رمضان امسال به بهره برداري مي رسد

نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي گفت: با همكاري همه جانبه شهرداران، اين كارخانه در ماه رمضان سال 92 به بهره برداري برسد.

کد خبر : 1044

تاریخ انتشار : 03/03/1392 - 05:55


كمپوست بهشهر در ماه رمضان امسال به بهره برداري مي رسد

به گزارش خبرنگار خط امید احمدعلي مقيمي، در جلسه بررسي مسائل  كمپوست شرق  مازندران در فرمانداري بهشهر  افزود : متاسفانه استانداري در تعهدات خود نسبت به كمپوست شرق مازندران عمل نكرده و از اين بابت گلايه منديم.

وي ادامه داد:  اگر براساس نظريه كارشناسان و مسئولان استاني، كارخانه كمپوست بهشهر در شرق مازندران، بهترين نمونه كمپوست در كشور است بايد در جهت رفع مشكلات و كمبودهاي آن اقدام شود و با تزريق به موقع اعتبارات، در موعد مقرر افتتاح شود.

معاون عمراني استاندار مازندران نيز گفت: كارخانه كمپوست شرق مازندران در بهشهر تا دو ماه آينده به بهره برداري مي رسد.

سيد عيسي هاشمي: خوشبختانه ساخت و ساز و كارهاي زير بنايي اين كارخانه انجام شده است و مشكلي در اين رابطه نداريم.

وي اظهار داشت: مسئله مالي، قراردادها و مسائل راهبردي با شركتها بسته شده  و بريا نصب ري كلايمر 45 روز به شهرداري ها و شركت طرف قرار داد فرصت داده شد تا اين دستگاه را نصب كنند كه با نصب آن بايد يك هفته بازبيني و بررسي و آزمايش انجام شود و پس از آن كارخانه كمپوست بهشهر آماده بهره برداري است.

هاشمي با بيان اينكه مهمترين نكته و مسئله در كارخانه هاي كمپوست مازندران، شيرابه و نفوذ آن به سفره هاي زير زميني، رودخانه ها و سرانجام دريا است خاطر نشان كرد: براي اين مسئله تصفيه شيرابه در دستور كار قرار دارد كه تكنولوژي آن توسط متخصصان جوان ما در دانشگاه نوشيرواني بابل با قيمتي مناسب و تكنولوژي بومي تهيه شده است.

معاون عمراني استاندار مازندران بيان داشت: مدیریت پسماند زباله و شیرابه و تبدیل آن در مرحله اول به آب قابل کشاورزی و حتی امکان شرب پس از تصفیه نهایی، هزینه پایین، قابلیت حمل و طراحی و ساخت نانو غشاها در داخل کشور از مزایای این دستگاه به شمار می‌رود.

وي ادامه داد: البته توليد شيرابه  بريا كارخانه نيز به مدت 2 تا 3 ماه طول مي كشد كه در اين رابطه بايد از كار طولي پرهيز و همه در عرض  يكديگر حركت كنند.

هاشمي گفت: با اجرايي شدن كارخانه كمپوست شرق مازندران، شهرداري ها بايد به دنبال زباله باشند چون تعهد تحويل زباله دارند و براي گام اول بايد جامعه را از وجود هر نوع زباله براي مردم، شهروندان و گردشگران، تطهير كنند.

فرماندار بهشهر نيز در سخناني گفت: كمپوست شرق مازندران به محوريت بهشهر با همكاري شهرداري هاي بهشهر، نكا، گلوگاه، رستمكلا و خليل شهر در حال ساخت اسيت كه خوشبختانه از پيشرفت مناسبي برخوردار است.

محمد تقي نورزاد افزود: اين كارخانه در حال حاضر داراي 90 درصد پيشرفت فيزيكي است كه با افتتاح آن مشكلات زباله شرق مازندران برطرف مي شود و دغدغه اي در اين رابطه نداريم. 

  

دیدگاه شما در مورد : كمپوست بهشهر در ماه رمضان امسال به بهره برداري مي رسد

كمپوست بهشهر در ماه رمضان امسال به بهره برداري مي رسد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر