صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا و پس فردا در وین به ریاست بعیدی‌نژاد و کلمنت

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ درباره مباحث فنی، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۵ خرداد) در وین و در حاشیه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار می‌شود.

کد خبر : 10429

تاریخ انتشار : 13/03/1393 - 09:33


مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا و پس فردا در وین به ریاست بعیدی‌نژاد و کلمنت

مذاکرات کارشناسی ایران و1+5 درباره مباحث فنی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۵ خرداد ماه) در وین و در حاشیه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار می‌شود.

«حمید بعیدی‌نژاد» مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و «استفان کلمنت» دستیار ارشد کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست نشست کارشناسی را برعهده دارند.

پیش از این سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه پس از پایان رایزنی‌های دو روزه «محمد جواد ظریف» و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در استانبول گفته بود تا زمان دور بعدی مذاکرات جامع، که روزهای 26 تا 30 خرداد برگزار می‌شود، طرفین به رایزنی‌های فنی و سیاسی ادامه می‌دهند.

ظریف نیز بعد از پایان رایزنی‌هایش با اشتون عنوان کرد: قرار شد نشست بعدی ما با کشورهای 1+5  از شانزدهم تا بیستم ماه ژوئن (26 تا 30 خرداد) در وین برگزار شود و علاوه بر آن توافق کردیم در صورت نیاز به غیر از نشست شورای حکام، نشست‌های سیاسی و یا کارشناسی هم یک یا چند دور به طور غیر رسمی برگزار شود تا بتوانیم مواضع را برای نشست پایان خردادماه آماده کنیم.

نشست کارشناسی و فنی به ریاست بعیدی‌نژاد و استفان کلمنت همچنین در حاشیه دیدار ظریف و اشتون در استانبول برگزار شد.

نشست شورای حکام آژانس از دیروز (دوشنبه) در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال برگزاری است و تا روز جمعه نیز به طول می‌انجامد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا و پس فردا در وین به ریاست بعیدی‌نژاد و کلمنت

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا و پس فردا در وین به ریاست بعیدی‌نژاد و کلمنت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر