صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

انتصاب چهره افراطی در پست حساس وزارت ارشاد

در حالی "علی اصغر سید آبادی" روز دوشنبه به عنوان مدیر کل مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد که وی از منتقدان وزارت ارشاد دولت یازدهم و خواستار تندروی مسئولان در حوزه فرهنگی است!

کد خبر : 10420

تاریخ انتشار : 13/03/1393 - 08:49


انتصاب چهره افراطی در پست حساس وزارت ارشاد

به گزارش خط امید بهشهر _ سید آبادی در آذرماه سال گذشته و پس از گزارش 100 روزه رئیس جمهور در حوزه ادبیات، وزارت ارشاد را متهم به محافظه کاری کرد و گفت:" اگرچه آقای روحانی در حوزه فرهنگ حرف‌های امیدبخشی زدند، اما به نظرم رویکرد بخش فرهنگی دولت بخصوص در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محافظه‌کارانه‌تر و عقب‌تر از رییس‌جمهور است. "

سید آبادی در حالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد حمله قرار داد که وی از بانیان نامه به رئیس جمهور برای لغو ممیزی بود. وی درباره بحث نظارت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینگونه عقیده دارد:" در حوزه کتاب هیچ‌کس بدون مجوز دولت نمی‌تواند بنویسد و این یعنی همه ممنوع‌القلم‌ایم، مگر به امر دستگاه ممیزی!"

اما انتصاب سید آبادی در پست حساس و نظارتی "اداره کل مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" در شرایطی اتفاق می افتد که اهمیت این جایگاه از سوی صالحی معاون وزیر اینگونه عنوان می شود:

  "دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی یکی از بخش‌های حساس و قابل توجهی است که به عنوان یک عقبه فکری و پژوهشی باید در کنار معاونت حضور داشته باشد. تلاش‌های زیادی برای باقی ماندن این دفتر شد. با مطالعاتی که انجام شد و اهتمام آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از چند ماه نهایتا تثبیت این دفتر اتفاق افتاد.

او با اشاره به وظایف این دفتر می گوید: دفتر مطالعات فرهنگی چندین وظیفه اساسی دارد که در گذشته نیز به آن‌ها پرداخته شده است. بخش اول طرح برنامه‌های سالانه، بلندمدت و میان‌مدت و کمک به تدوین برنامه‌های فرهنگی است.

صالحی در ادامه گفت: بخش دوم وظایف این دفتر نیز ارزیابی و نظارت برنامه‌های فرهنگی اجراشده است. ارزشیابی و تحقیق درباره روند اجرا شدن این برنامه‌ها نیازمند فعالیت این مجموعه است. سومین وظیفه این دفتر نیز انجام مطالعات پژوهشی است. این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر طرح‌ها و برنامه‌ها پشتوانه پژوهشی نداشته باشند، برنامه‌ها و اقدامات بیهوده خواهد بود. پژوهش در حوزه بازار اقتصاد چاپ و نشر و دیپلماسی فرهنگی از جمله این موارد است. "

گفتنی است سید آبادی که سابقه دبیری سرویس فرهنگی روزنامه های توقیف شده از جمله "اعتماد ملی"، "یاس نو" و ... را در کارنامه کاری خود دارد، در حالی پست کلیدی نظارتی را تحویل گرفته که به دلیل روحیه "افراطی و غرب زده اش"در حوزه کتاب و پیگیری مسئله لغو ممیزی، بارها عملکرد و دیدگاههای علی جنتی را در این زمینه محافظه کارانه تلقی کرده است!


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : انتصاب چهره افراطی در پست حساس وزارت ارشاد

انتصاب چهره افراطی در پست حساس وزارت ارشاد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر