صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نورزاد در جلسه شورای اداری خبر داد :

بهره برداری از جاده رستمکلا بندر امیر آباد تا دو ماه آینده/ فرهنگیان كمترين مراجعه كنندگان به کتابخانه ها

محمد تقی نورزاد از بهره برداری جاده رستمکلا بندر امیر آباد تا دو ماه آینده خبر داد.

کد خبر : 10410

تاریخ انتشار : 12/03/1393 - 18:39


بهره برداری از جاده رستمکلا بندر امیر آباد تا دو ماه آینده/ فرهنگیان كمترين مراجعه كنندگان به کتابخانه ها

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر ، محمد تقي نورزاد بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان بهشهر در خصوص میزان پیشرفت کارخانه کمپوست بهشهر گفت : این كارخانه بعنوان بزرگترين پروژه در شرق مازندران برای بهره برداری نيازمند 100 ميليارد ريال اعتبار بوده که در سال جاري به بهره برداري مي رسد.

 

نورزاد تصریح کرد : مهمترين مشكل جهت راه اندازي این کارخانه خريد دستگاه ويندرو بوده كه نيازمند دو ميليارد تومان اعتبار بوده است كه از این مبلغ 400 ميليون تومان توسط شهرداري هاي شرق مازندران، 600 ميليون تومان توسط سازمان همياري شهرداري هاي كشور  پرداخت شده و با اختصاص مبلغ يك ميليارد تومان تسهيلات اين مسئله حل شده و بزودی این دستگاه در کارخانه وصل خواهد شد اما براي بهره برداري كامل نيازمند 2 ميليارد تومان اعتبار ديگر غير از خريد ويندرو برای مسائلی مانند راه سازی محوطه سازی و ... هستيم كه با اختصاص اين اعتبار کارخانه كمپوست بهشهر تكميل مي شود.

 

فرماندار بهشهر در بخش دیگر سخنان خود به جاده ترانزیتی رستمكلا به بندراميرآباد بهشهر اشاره کرد و افزود: جاده رستمكلا به بندراميرآباد بعنوان جاده مهم در ترانزيت كالا و كاهش ترافيك از بندر اميرآباد ، در تيرماه سال جاري به بهره برداري مي رسد.

 

تقی نورزاد افزود : اين جاده از جمله راهها و جاده هاي مهم و استراتژيك ما است كه با اعتبار 11 ميليارد توماني از سازمان بنادر و كشتيراني كشور در دستور كار قرار گرفته است.

وي ادامه داد: جاده رستم‌کلا به بندر امیرآباد 20 کیلومتر طول دارد كه  5 کیلومتر تعریض آن انجام شده، و پیمانکار متعهد شده است 3.5 کیلومتر باقی‌مانده را حداکثر تا پایان خرداد 93، تعریض کند و اين پروژه درتير ماه به بهره برداري مي رسد.

نورزاد به عدم جاده دسترسي و عبور و مرور از شهرستان به برخي از روستاهاي روستاهاي بخش يانه سر اشاره کرد و افزود : با رايزني هاي انجام شده 80 كيلومتر جاده جديد براي دسترسي آسان در اختيار پيامانكار داده شده است که با استقرار پيمانكار 22 كيلومتر از اين جاده که چهار کیلومتر آن از مسیر روستای پاسند تا روستای رودبار و 18 کیلومتر آن از جاده روستای چالکده تا سه راه روستای شیلر می باشد آماده آسفالت است تا از مشكلات ناشي از عبور و مرور از شهرهاي همجوار كاسته شود.

 

علي ذبيح پور رییس کتابخانه های عمومی شهرستان بهشهر نیز در سخنانی با گلایه از فرهنگیان شهرستان بهشهر خاطر نشان کرد: با توجه به این که در سطح شهرستان بهشهر 9 كتابخانه وجود دارد متاسفانه كمترين مراجعه كنندگان به این کتابخانه ها كتابخانه معلمين هستند گویا برخي از مسئولان از كتابخانه دور هستند و مسيري براي كتابخانه در زندگي خود ندارند.

وي گفت : مسئولان الگوي جامعه هستند و عدم حضور آنان در كتابخانه و مراكز فرهنگي نقص است در حال حاضر تعداد انگشت شماري از روساي ادارات عضو كتابخانه هستند.

رييس كتابخانه هاي عمومي بهشهر به کمبود فضا ی کتابخانه های در بهشهر اشاره کرد و افزود: براساس افق برنامه های 1404 بايد 35درصد جمعيت عضو كتابخانه باشند كه براي آن نيازمند 9 هزار و 600 متر مربع فضا هستيم ولی در حال حاضر تنها يك هزار و 600 متر مربع فضا براي كتابخانه ها داريم.

ذبيح پور يادآور شد: خیرین محترم بهشهری از سال 85 تاكنون مبلغ 150 ميليون تومان و بیش از یک میلیارد تومان زمین به كتابخانه ها اهداء کردند كه در حال حاضر پنج پروژه در دست ساخت داريم.

به گزارش خط امید بهشهر در اين جلسه همچنين سید محسن جعفري بعنوان فرمانده جديد نيروي انتظامي بهشهر، محمد نوراللهي بعنوان سرپرست جديد بانك صادرات بهشهر، مرتضي سالاري بعنوان رييس زندان بهشهر  و عليرضا ميرزاپور بعنوان رييس اداره تعاون روستايي،  معرفي شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : بهره برداری از جاده رستمکلا بندر امیر آباد تا دو ماه آینده/ فرهنگیان كمترين مراجعه كنندگان به کتابخانه ها

بهره برداری از جاده رستمکلا بندر امیر آباد تا دو ماه آینده/ فرهنگیان كمترين مراجعه كنندگان به کتابخانه ها

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر