صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مديرعامل شرکت مخابرات مازندران:

پيش شماره های تلفن ثابت استان تا پايان خرداد يکسان می شود

بهروز باباجانی گفت: پيش شماره های تلفن ثابت استان مازندران تا پايان خردادماه يکسان خواهد شد.

کد خبر : 10321

تاریخ انتشار : 08/03/1393 - 12:09


پيش شماره های تلفن ثابت استان تا پايان خرداد يکسان می شود

به گزارش خط امید بهشهر _ بهروز باباجانی مدیرعامل مخابرات مازندران در نشست با خبرنگاران که در محل ستاد این شرکت در شهرستان بابل برگزار شد، برهم‌کدسازی تلفن های ثابت کلیه مراکز مخابرات و شهرستان های استان در آینده ای نزدیک خبر داد.

این مسئول با اشاره به هم‌کدسازی تمامی شهرها و روستاهای استان با کد 011 خاطرنشان کرد: با تقلیل یک رقم از پیش شماره موجود، به یک رقم از شماره های مشترکین اضافه شده و تلفن ها با کد 011 هشت رقمی و هزینه های شارژینگ به صورت شهری محاسبه می‌‍‌شود.

وی هزینه هم‌کدسازی در استان را یک میلیارد تومان برآورد کرده و گفت: این هزینه را مخابرات مازندران تقبل خواهد کرد، ضمن اینکه با حذف کد بین شهری استان، هزینه مکالمه مشترکین به شدت کاهش یافته و دقیقه ای 3 تومان معادل 30 ریال پس از هم‌کدسازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان با بیان اینکه افزایش سرعت دیتا در خطوط تلفن همراه و حل ترافیک موبایل، از برنامه‌های مهم آینده این شرکت خواهدبود، تصریح کرد: طی سه ماه آتی از شهریور سال جاری نسل های سوم و چهارم موبایل در استان مازندران راه اندازی می‌شود تا مردم شریف و مشترکین عزیز مازندرانی بتوانند از امکانات و خدمات ارزشمند نسل جدید استفاده بهینه کنند.

باباجانی همچنین با اشاره به توسعه مناسب شاخص های ثابت و سیار و پورت های واگذارشده دیتا در سطح استان، اظهار داشت: با تلاش ویژه کارکنان و متخصصان این شرکت هم اکنون استان مازندران برخوردار از 1/5 میلیون مشترک تلفن ثابت، 272 هزار مشترک دیتا و بالای 2میلیون و 200هزار مشترک ارتباطات سیار (همراه اول) است.

مدیرعامل مخابرات مازندران با تأکید بر ارائه خدمات مستمر و نوین این شرکت به مشترکین در خصوص ضریب نفوذ این شاخص ها، افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت در کل استان به میانگین حدود 50 درصد (هر دو نفر یک خط) و ضریب نفوذ تلفن همراه در بخش ارتباطات سیار مخابرات استان به مرز 72درصد (هر چهار نفر سه خط) رسیده است که جایگاه نسبتاً مطلوبی را در سطح کشور داراست.

در ادامه، هریک از نمایندگان رسانه ها و جراید پرسش هایی را پیرامون ابهامات و توسعه مخابراتی از جمله در زمینه تلفن ثابت و ADSL مطرح کردند که مدیرعامل مخابرات استان به پاسخ سؤالات مطروحه پرداخت.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : پيش شماره های تلفن ثابت استان تا پايان خرداد يکسان می شود

پيش شماره های تلفن ثابت استان تا پايان خرداد يکسان می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر