صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مشهدي زاده در گفتگو با خبرنگاران

سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر

رئيس پايگاه ميراث جهاني باغهاي تاريخي ايران گفت: سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر بعنوان عاليترين، زيباترين و مجهزترين باغ ايراني است كه اعتبارات مناسبي در اين راستا تزريق مي شود.

کد خبر : 10311

تاریخ انتشار : 07/03/1393 - 09:25


سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر ، ناصر مشهدي زاده شامگاه سه شنبه در حاشيه گردهمايي روساي جامعه اصناف سينماي ايران در عباس آباد بهشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: باغ عباس آباد بهشهر بعنوان يكي از زيباترين باغ هاي ايران و جهان جزء 9 باغ ايراني ثبت شده در فهرست يونسكو است كه از مشهوريت داخل و خارجي برخوردار است.

 

وي اظهار داشت: خوشبختانه اعتبارات مناسبي در جهت  رونق گردشگري و اعتلاي آن رسيده است كه علاوه بر اعتبارات سال 92، اعتبارات سال جاري نيز موجب شكوفايي اين باغ بسيار زيبا و شگفت با مهندسي خارق العاده مي شود.

 

مشهدي زاده ادامه داد :سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر بعنوان عاليترين، زيباترين و مجهزترين باغ ايراني است كه اعتبارات مناسبي در اين راستا تزريق مي شود.

 

وي گفت: دفتر اصلی پایگاه جهانی 9 باغ ایرانی در باغ فین كاشان تعیین شده است كه جلسات کارشناسی تشکیل و اتخاذ تصمیم مي شود و باغ عباس آباد  بهشهر نيز بعنوان يكي از اين 9 باغ ايراني در پايگاه جهاني كارشناسي هاي مختلفي را در دست اقدام دارد.

 

گفتنی است ، 9 باغ ايراني ثبت در پايگاه جهاني شامل عباس‌آباد از شهرستان بهشهر استان مازندران، پاسارگاد و ارم از استان فارس، پهلوان‌پور و دولت‌آباد از استان يزد، فين و چهل‌ستون از استان اصفهان، اكبريه از استان خراسان جنوبي و شاهزاده‌ي ماهان از استان كرمان است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر

سال 93 سال شكوفايي باغ عباس آباد بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر