صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

روحانی با هواپیمایی سفر کرد که متعلق به مرکل بود +عکس

دكتر روحاني،رييس جمهوري اسلامي ايران با هواپيماي ايرباس آ۳۱۰ هواپيمايي ماهان كه پيش‌تر متعلق به صدراعظم آلمان بوده به شانگهاي سفر كرده است.

کد خبر : 10234

تاریخ انتشار : 03/03/1393 - 08:32


روحانی با هواپیمایی سفر کرد که متعلق به مرکل بود +عکس

به گزارش خط امید بهشهر _ آبان‌ماه ۱۳۹۰ هواپيمايي ماهان يك فروند ايرباس آ۳۱۰ را كه متعلق به ناوگان تشريفاتي دولت آلمان بود خريداري كرد.خريد اين هواپيما باعث شد تا رسانه‌هاي غربي جنجالي را براي فروش آن به يك شركت ايراني به راه بياندازند.

 

اين ايرباس آ۳۱۰ با علامت ثبتي ۱۰+۲۲ ساخته شده و در اختيار نيروي هوايي دولت فدرال آلمان براي جابجايي سران اين كشور بوده است.داخل اين ايرباس به صورت VIP طراحي شده و مجهز به اتاق خواب و ميز كار است.

 

تصوير هواپيما در ايران

 

تصوير داخل هواپيما ايرباس آ۳۱۰

 

تصوير آنگلا مركل در كنار ايرباس آ۳۱۰ تشريفاتي كه به ماهان اير فروخته شد

 

اما اين هواپيما پس از ورود به مهرآباد و رنگ‌آميزي راهي فرودگاه حضرت امام خميني (ره) شد و در هنگر هواپيمايي ماهان قرار گرفت و علامت ثبتي آن به EP-VIP تغيير كرده و پس از مدتي اين علامت ثبتي نيز به EP-MMX تغيير يافت.

 

هواپيماي ايرباس آ۳۱۰ مذكور در آشيانه هواپيمايي ماهان اير در فرودگاه امام خميني (ره)

 

اين هواپيما پس از چك‌هاي انجام شده براي سلامت فني و تغيير رنگ و علامت ثبتي اين روزها مامور انجام جابجايي سران كشورمان شده است.استفاده از اين هواپيما براي پروازهاي تشريفاتي با توجه به حساسيت كشورمان غير عادي تلقي شده چراكه در كشورهاي بزرگ دنيا همانند ايران ، رييس جمهور از هواپيماي كهنه و تشريفاتي ديگر كشورها استفاده نمي‌كند.

 

هواپيماي ايرباس آ۳۱۰ تشريفاتي ماهان ، در فرودگاه پودونگ شانگهاي

 

اين امر زماني پر رنگ‌تر مي‌شود كه جاسوسي كشوري مانند ايالات متحده از سران كشورهاي اروپايي به ويژه آلمان فاش شده است.سوال اينجاست كه آيا هواپيماي مذكور از نظر عدم وجود سامانه‌هاي جاسوسي بررسي شده است؟ چراكه امكان رد و بدل شدن صحبت‌هاي مهم در خصوص كشور در اين هواپيما توسط سران كشورمان وجود دارد كه فاش شدن آن به صلاح كشور نيست.

 

ايرباس آ۳۱۰ تشريفاتي ماهان ، حامل وزير امور خارجه در اتريش

 

ناگفته نماند كه ناوگان هواپيماهاي تشريفاتي دولت وابسته به نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران چندين هواپيماي مخصوص جابجايي سران ارشد كشور را در اختيار دارد كه از هر نظر مناسب پروازهاي اختصاصي مسولين هستند.


منبع : جهان

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : روحانی با هواپیمایی سفر کرد که متعلق به مرکل بود +عکس

روحانی با هواپیمایی سفر کرد که متعلق به مرکل بود +عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر