صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
گزارش خط امید از یک سکوت معنادار

وقتی دارایی های بهشهر به نام دیگران سند می خورد+تصاویر

البته همین بی تفاوتی مسئولین و نماینده محترم مردم به این مسائل و اقدامات باعث می شود که هر روز برای دارایی های بهشهر برادری پیدا شود و ادعای ارث کند که فلان جا مال ماست...

کد خبر : 10211

تاریخ انتشار : 31/02/1393 - 13:51


وقتی دارایی های بهشهر به نام دیگران سند می خورد+تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر - همیشه از خبرنگاران شهرستانها انتظار می رود که به غیر از پوششی که به اخبار مربوط  به امور کلان  شهر می دهند و از دیدگاه استانی و یا کشوری مورد اهمیت هستند به مسائل خردتر شهری نیز پرداخته و با پوشش چنین اخباری ضمن شفاف سازی اوضاع و مدیریت شهری برای شهروندان، بتوانند با آگاه سازی آنها اقدامی رو به جلو و یا انتقادی  موثر در راستای بهبود اوضاع و امورات شهری را ترتیب دهند.

 

 این امر در حوزه شهری با  توجه به اینکه نظارت دقیقی بر عملکرد مدیران خرد وجود ندارد بسیار با اهمیت بوده و این مسئولیت قشر خبرنگار را به عنوان یک عامل نظارتی بسیار سنگین می کند. و این در حالیست که  خبرگزاری های بهشهر تنها به همان اخبار تکراری مربوط به مسائل کلان شهری که بازتابی ازاخبار خبرگزاری های بزرگتر هستند می پردازند در حالیکه به نظر این رسالت واقعی انها نیست.

 

بین مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... مهمترین بخشی که هر گروه یا جامعه ای به آن حساس است مسئله حاکمیتی یا خطوط مرزی است و بهشهر در شرایط مشابهی از این نظر قرار دارد و بی توجهی مسئولین شهر که ظاهرا در خواب عمیقی قرار دارند و یا شاید به این مسئله بی توجهند  باعث شده بخشی از منابع این شهر به نام شهر های مجاور نام گذاری گردد و زمینه کافی برای خروج دائمی این منابع را که از امکانات شهری بهشهر  ارتزاق کرده اند برای همیشه فراهم شود و این دور از انصاف است و کسانی که قابلیت پی گیری این امور را دارند اگر اقدام موثری در این راستا صورت ندهند برای همیشه مسئولند من جمله خبر نگاران که وظیفه اصلی انها پی گیری امور است. چیزی که  شهر مجاور از این نظر بسیار فعال عمل کرده اند و به راحتی منابع این شهر را به نام خود سند زده اند و در این میان رسانه های بهشهر هم همانند مسئولین ، خود نیز  به خواب رفته اند.

 

 

به سایت پایانه نفتی شمال (با نام نادرست بندر نکا) اگر مراجعه کنید آدرس مکان آن بهشهر ذکر شده است و جالب اینکه شرکت پایانه های نفتی ایران ابتدا نام این شرکت را به صورت  پایانه نفتی بهشهر(نکا) ذکر می کرد بعد از مدتی نام آنرا به پایانه نفتی شمال (نکا) در سایت قرار داد و پس از که سایت خود را دوباره طراحی کرده اند نام پایانه نفتی نکا را برای آن برشمرد.

 

 

سوال این است که چرا؟؟ و این روند در طول همین یک سال اخیر رخ داده است و اگر نام پایانه نفتی بهشهر را سرچ کنید با اسنادی در این رابطه روبرو می شوید که نشان می دهد از ابتدا هم نام آن پایانه نفتی نکا نبوده بلکه نام اصلی آن، پایانه نفتی بهشهر بوده است و اخیرا تغییر کرده برای نمونه رجوع کنید به یک سند رسمی که تصویر و لینک آن در ذیل آمده است :

http://www.shana.ir/fa/tender/4593
 


مورد دیگری که می شود به آن اشاره کرد بندر امیر آباد بهشهر است که طبق تصویر زیر  در 1376/10/24 توسط هیات وزیران بر مبنای  قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمودند: ‌منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر در زمینی به وسعت تقریبی شصت (60) هکتار، که از شمال به دریا، از شرق به بندر شیلاتی، از غرب به اراضی بخش‌خصوصی و از جنوب به جاده ارتباطی محدود است، به شرح نقشه پیوست ایجاد و سازمان بنادر و کشتیرانی به عنوان سازمان مسئول منطقه مزبور تعیین‌ می‌شود.

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/118217


 

 (http://www.freezones.ir/Default.aspx?tabid=99)

 

 

همانطور که در تصاویر فوق مشاهده کردید این بندر به نام  "بندر امیر آباد بهشهر" تصویب و راه اندازی و بهره برداری شد.

ولی متاسفانه با گذشت چند سال از این موضوع  با لابی های احتمالی برخی مسئولین  پروژه تغییر نام بندر امیر آباد بهشهر و حذف نام این شهرستان از آن کلید خورد تا اینکه  بااین مسئله روبرو شویم که بندر امیر آباد بهشهر به بندر امیر آباد مازندران تغییر نام بدهد.

(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920212000076)

 

ویا می توان به صحبتهای فرزانه رئیس وقت میراث فرهنگی استان مازندران که در مصاحبه با ایسنا گفت  : امروزه نکا به نیروگاه برق حرارتی، بندر آزاد امیرآباد، کارخانه کشتی سازی صدرا و تالابهای زیبای زاغمرز مشهور است و جالبتر اینکه پایانه نفتی شمال را بندر نکا می نامند، شرکت ایران صدرا را صدرای نکا می نامند ولی هیچگاه ندیدم که حفاری شمال را حفاری بهشهر بگویند و یا نفت خزر را نفت بهشهر بنامند  اما در عوض امیرآباد بهشهر یا شهید هاشمی نژاد بهشهر را امیرآباد می نامند در حالیکه بندر بهشهر(بندر اشرف سابق) سابقه ای بسیار طولانی دارد. 

 

اضافه کنید از طرفی علم و فناوری مازندران در برابر نوشیروانی بابل ، منابع طبیعی ساری و ... و یا پالایشگاه مازندران به جای پالایشگاه بهشهر در حالیکه پالایشگاه در منطقه ساری را پالایشگاه کیاسر نام گذاشته اند.

 

حالا یک سوال اساسی به وجود می آید  که منظور از این سانسورها چیست...؟!

و جالب این است که این سانسورها از سوی مسئولان همین شرکتها صورت می پذرید تا جایی که  از نام پایانه نفتی بهشهر یا صدرا بهشهر استفاده کرده اند (البته در حضور مسئولان بهشهری) ولی در برنامه های استانی و کشوری و حتی چند مورد برنامه های تلوزیونی شبکه طبرستان نام بهشهر را حذف می کنند که نورزاد فرماندار فعلی شهرستان نیز در این خصوص انتقاد جدی به مسئولین مذکور انجام داد و این نشان از صحت موضوع دارد.

 

 

برای مثال به انتشار خبر بازدید معاونان وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد بهشهر اشاره کرد که در سایت این بندر از عنوان "بندر امیر آباد بهشهر" استفاده شد ولی پس از ارسال همان خبر برای درج در سایت سازمان بنادر و دریانوردی کشور نام بهشهر از این خبر حذف شده است.

http://amirabadport.pmo.ir/fa/news/28772 


http://www.pmo.ir/fa/news/28774 


این قضیه از بعد رسانه ای از این جهت که کم کم دارند این منطقه را به نام شهر مجاور سند می زنند بسیار حائز اهمیت است. در خبرها آمده است که در بهشهر بیشترین آمار بیکاری را در استان مازندران دارد و این نشان می دهد که این شرکتها اکثر کارمندان و یا کارگران خود را از شهرهای دیگر استخدام کرده اند و به همین دلیل هم چنین تغییر نام هایی به راحتی صورت گرفته است در هر حال حاضر این شرکتها هیچ نفعی برای بهشهر نداشته اند جز آلودگی و تخریب تالاب و ... .

 

 

از نماینده محترم مجلس انتظار می رود این مسائل کلان را دائما جستجو و رصد کند تا حقی از مردم این شهر سلب نشود یا حداقل کاری کنید حالا که به کام ما نیستند حداقل به نام ما باشد!

 

به نظر می رسد علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد مطمئنا پرسش از مسئولان این شرکتها و یا مصاحبه و پرسش از وزیر نفت و یا سایر افراد می تواند شرایط اصلاح قضیه را فراهم اورد. 
اگر مال ماست که بهشهریان عزیز نیز تاکنون نیز حتما مانند بنده  اینگونه پنداشته اند چرا باید زیاده خواهی دیگران را تحمل کنیم.


شهری که از بهشهر جدا شده چرا باید چنین کاری انجام دهد؟؟؟

 

البته همین بی تفاوتی مسئولین و نماینده محترم مردم به این مسائل و اقدامات باعث می شود که هر روز برای دارایی های بهشهر برادری پیدا شود و ادعای ارث کند که فلان جا مال ماست... که برای نمونه می توان به ادعای اخیر استان گلستان در خصوص مالکیت بخشی از  جزیره میانکاله بهشهر اشاره کرد در صورتی که هیچ راه مواصلاتی برای دسترسی به این بخش ندارند که یا باید از بهشهر به این جزیره تردد کنند و یا از طریق دریایی به جزیره میانکاله بهشهر دسترسی داشته باشند.

 

نگارنده مطلب پیش بینی می کند همانند بسیاری از پروژه های دیگر مسئولین از جمله فرماندار و نماینده محترم مردم بهشهر باز هم سیاست سکوت را پیشه کنند تا تمام داشته های این شهر به نام دیگران مصادره شود همانگونه که نسبت به عدم پیشرفت  پالایشگاه نفت بهشهر (که به نام مازندران زده شد) سکوت پیشه کرده اند هیچ توضیح روشنی برای مردم که به گفته امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ولی نعمتان مسئولین هستند نمی دهند. 

  

برای این پست 7 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 01 خرداد 1393 - 09:01
  رضا

  مطلب شما حرف دل من هم هست. سالهاست که این موضوع ذهن منو درگیر خودش کرده اما وقتی اقدامی از سوی مسئولین نمیبینیم و گاها خود مسئولین چنین خرابکاری هایی دارند چه کار میشه کرد؟ نماینده بهشهر و مسئولین دیگر رو هم در این خصوص مقصر میدونم. گوهرتپه مازندران، دانشگاه علم و فناوری مازندران، میانکاله مازندران، بندر امیرآباد مازندران، پالایشگاه مازندران و ... اگر عباس آباد تنکابن نبود به عباس آباد هم میگفتند عباس آباد مازندران!! از نویسنده این مطلب تشکر میکنم اما اگر براتون مقدور هست بیشتر از اینها این مورد رو پیگیری کنید و چه بهتر که این حرفها و نارضایتی ها به گوش امام جمعه، نماینده مردم در مجلس و فرماندار برسه.

  12 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 07 خرداد 1393 - 02:45
  بهرام

  درد دل همه بهشهری هاست .......... امیدوارم مقیمی یه حرکتی بکنه که البته بعید میدونم.........

  2 4
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 07 خرداد 1393 - 10:53
  احمد

  کی؟ مقیمی یه فکری بکنه؟ پس کی به رانت و باند بازی باشه ؟از این مقیمی هیچ آبی گرم نمیشه بی خودی به این بشر دل نبندید

  4 3
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 07 خرداد 1393 - 10:56
  بهشهری

  خط امید سلام شنیدم مقیمی توی سمنان یه کارخونه لاستیک سازی داره!!!!!!! می شه پیگیری کنی ببینی واقعیت داره یا نه؟؟؟؟البته منبع خبر من خیلی مطمئنه

  2 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 07 خرداد 1393 - 11:01
  مقیمی

  شایعه زیاده ؛نباید پشت مردم بی خودی حرف بزنید مخالفان مقیمی دارن شایعه سازی می کنن

  2 1
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 07 خرداد 1393 - 12:23
  محمد

  این مسئله چیزی نیست که از دوران نماینده فعلی شروع شده باشه بلکه این رویکردها سابقا ایجاد شده. زمانی که رسانه های کافی در شهر وجود نداشته و خیلی اتفاقات به گوش مردم نمیرسیده. اتفاقا فرماندار قبلی در دوره ایشون فعالیتهای قابل قبولی در این زمینه داشت. بعضی ها با حذف مقیمی بیشترین سود رو می برند چون مشخص است اگه ایشون نباشه به چه کسانی و با چه رویکردی میرسه. در مسائل شهری دنبال انتقام سیاسی نباشید چون در این صورت خود شهر و شهروندان که بخشی از ان هستیم ضرر خواهیم کرد. انصاف همین!

  2 0
 • پاسخ به نظر شنبه 10 خرداد 1393 - 15:37
  محمد

  سلام بر بچه های بهشهر. (شاید این مطلب مستقیم به این موضوع ربطی نداشته باشه ولی بی ربط هم نیست) سلام آقای مقیمی ، مثل اینکه یادتون رفته در مملکت جمهوری اسلامی داری زندگی میکنی ،مثل اینکه یادتون رفته که یه بچه مسلمونی و یه آخرتی هم وجود داره ،شما که از بچه جنگی!!شما چرا؟؟!!! یادتون میاد ایام انتخابات چه شعار هایی میدادی؟کجاست اون وعده وعیدها ؟هر جا یه اتفاقی علیه منافع بهشهر می افته متوجه بی تدبیری ها شماست .یه بار بشین پیش خودتو خدای خودت فکر کن چند تا قدم برای بهشهر گرفتی که برای رضای خدا بوده ؟اگه برای رضای خدا کاری کردی وظیفت بوده و اجرکم عندالله.... وگر نه .... تو میدونی خدای خودت .... فقط اینکه یادت نره برای چی جنگیدی ، برای چی چند سال پیش مردم بهت رای دادند.!!! این صندلی ها به هیچ کس وفا نکرده ویا بهتر بگم کی به این صندلی ها وفا کرده؟؟؟؟ دوستانی که دستشون به آقای مقیمی میرسه این پیامو بهش برسونن... التماس دعا...

  3 0
دیدگاه شما در مورد : وقتی دارایی های بهشهر به نام دیگران سند می خورد+تصاویر

وقتی دارایی های بهشهر به نام دیگران سند می خورد+تصاویر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر