صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس جهاد کشاورزی بهشهر خبر داد

12 هکتار از زمین های کم بازده بهشهر زیر کشت یونجه رفت

رییس جهاد کشاورزی بهشهر گفت : 12 هکتار از زمین های شیبدار و کم بازده مناطق کوهستانی شهرستان در راستای اجرای طرح تغییر الگوی کشت ، به کشت یونجه اختصاص یافت.

کد خبر : 10163

تاریخ انتشار : 30/02/1393 - 09:45


12 هکتار از زمین های کم بازده بهشهر زیر کشت یونجه رفت

به گزارش خط امید بهشهر غلامرضا قنبری  افزود : بخش زیادی از زمین هایی که امسال در آن یونجه کشت شد ، زمین های شیبداری بودند که به دلیل کشت های نادرست ، شاهد کم ترین بازده برای کشاورزان بود. 

 

وی ادامه داد : برای کمک به کشاورزان برای کشت این محصول بیش از 300 کیلوگرم نهاده های مورد نیاز شامل کود شیمایی و بذر یارانه ای بین آنان توزیع شد.

رییس جهاد کشاورزی بهشهر بر لزوم استفاده بهینه از زمین های کشاورزی بخصوص در مناطق کوهستانی تاکید کرد و گفت : تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت جایگزینی محصولات دیم با درختان سیاه ریشه ، طرحی بسیار مناسب ، اقتصادی و به صرفه است. 

وی افزود : زمین های شیب دار بخش یانسر و مناطق هزار جریب بهشهر برای باغداری مناسب است و تاکنون یکهزار هکتار از زمین های این مناطق پس از انجام مطالعه ، به کشت درختان سیاه ریشه اختصاص یافت. 

 

او ادامه داد : اگر کشاورزی می خواهد امنیت غذایی در جامعه ایجاد کند باید اقتصادی شود در غیر این صورت و به دلیل منافع اندک ، موجب کوچ روستاییان به شهرها خواهد شد. 

 

رییس جهاد کشاورزی بهشهر ،آموزش کشاورزان و آشنا کردن آنان با روش های علمی و جدید بهزراعی ، استفاده از ارقام مناسب ، مدیریت مصرف نهاده ها بویژه کود شیمیایی ، مبارزه با علف های هرز و بیماری ها و آفات و مدیریت ماشین در مزرعه را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی بهشهر برای دستیابی به توسعه پایدار کشاوری در منطقه برشمرد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 12 هکتار از زمین های کم بازده بهشهر زیر کشت یونجه رفت

12 هکتار از زمین های کم بازده بهشهر زیر کشت یونجه رفت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر