صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سرانجام فرگوسن بازنشسته شد

سرانجام پس از 27 سال حضور در اولدترافورد، فرگوسن 71 ساله از تصمیم خود برای ترک سرمربی‌گری شیاطین سرخ خبر داده است. فرگوسن دو مسئولیت جدید در باشگاه بر عهده خواهد گرفت و گزینه‌های ده‌گانه‌ای برای جایگزینی وی مطرح شده است.

کد خبر : 1016

تاریخ انتشار : 19/02/1392 - 02:50


سرانجام فرگوسن بازنشسته شد

باشگاه منچستر یونایتد اعلام کرده است که سر الکس فرگوسن سرمربی این تیم در پایان این فصل بازنشست خواهد شد.

به گزارش «تابناک»، رسانه‌های انگلیس اعلام کرده‌اند که فرگوسن در این باره گفته است که: «بازنشستگی تصمیمی بود که من در مورد آن اندیشه زیادی کردم و برای من آسان نبود. اکنون زمان درست است».

«برای من مهم بود که مجموعه را در قویترین شکل آن ترک کنم و من فکر می‌کنم این کار را انجام داده‌ام. کیفیت تیمی که لیگ امسال را برد و توازن بین سن بازیکنان آن، ادامه موفقیت‌ها را در بالاترین سطح در بر خواهد داشت و در عین حال، سازماندهی جوانان تضمینی بر تداوم آینده درخشان باشگاه است.»

«امکانات آموزشی ما در بین بهترین‌های جهان است و اولدترافورد در سطح جهان پیشرو است. در آینده من با افتخار، دو مسئولیت مدیریت و سفیر باشگاه بودن را بر عهده می‌گیرم»

گفته می‌شود برنامه‌های دیروز بازیکنان تحت تاثیر خبر اعلام احتمالی تصمیم الکس فرگوسن پیش از بازی روز یک‌شنبه منچستر یونایتد و سوانسی در اولدترافورد قرار گرفته است.

در همین حال مقامات باشگاه به دنبال جانشینی برای مرد اسکاتلندی هستند که در دوره حضور خود در منچستر، 13 عنوان قهرمانی لیگ انگلیس، دو عنوان لیگ قهرمانان اروپا، یک بار جام برندگان جام، پنج بار جام حذفی و چهار بار جام اتحادیه را برای این باشگاه به ارمغان آورده است. در ماه فوریه سال جاری اد وودوارد مدیر اجرایی آتی یونایتدها گفته است که برنامه‌هایی برای زمان بازنشستگی فرگوسن وجود دارد.

در همین حال، از آن جایی که خروج فرگوسن می‌تواند به سبب تاثیرگذاری بر آینده موفقیت باشگاه، بر میزان اعتماد سرمایه‌گذاران به سهام باشگاه تاثیر بگذارد، مقامات باشگاه تصمیم فرگوسن برای ترک پست سرمربی‌گری را به مقامات بورس نیویورک که سهام باشگاه در آن عرضه می‌شود اطلاع داده‌اند.

روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف، فهرست ده نفره زیر را به عنوان نامزدهای جایگزینی فرگوسن معرفی کرده است و دلایل نزدیکی و دوری هر یک به نیمکت مربیگری منچستر یونایتد را توضیح داده است.

 

دیوید مویس 50 ساله:باشگاه فعلی: اورتون

مزایا: در اورتون به طور پیوسته بهتر از پولی که در اختیار داشته، نتیجه گرفته است. با لیگ برتر آشنا است. آخرین نمونه از توانایی برجسته اسکاتلندی‌ها در سرمربیگری است

معایب: در 12 سال کار در اورتون، جامی به دست نیاورده است. تجربه کم و کارنامه نه چندان قابل توجهی در رقابت‌های اروپایی دارد. هیچگاه باشگاهی به بزرگی منچستر را هدایت نکرده است.


خوزه مورینیو 50 ساله: باشگاه فعلی: رئال مادرید

مزایا: در پایان فصل به احتمال زیاد در دسترس است. سابقه چشمگیری با تیم‌های بزرگ دارد. مشتاق بازگشت به انگلیس است.

معایب: به نظر می‌رسد مسیر رفتن به چلسی را در پیش دارد. هیچگاه بیشتر از سه سال در باشگاهی باقی نمانده است. پول زیادی برای نقل و انتقال درخواست خواهد کرد


یورگن کلوپ 45 ساله؛ باشگاه فعلی: بروسیا دورتموند

مزایا: عملکرد شگفت‌انگیز در دورتموند، سابقه فوق‌العاده در پرورش بازیکنان جوان، فوتبال جذاب و برتری‌جویانه

معایب: فاقد سابقه مربیگری در خارج از آلمان، تیمش در بوندس لیگا 20 امتیاز از بایرن مونیخ عقب است، احتمالا در منچستر بسیار غریبه خواهد بود


اوله گونار سولسشائر 40 ساله؛ باشگاه فعلی: مولد

مزایا: سابقه طولانی در اولدترافورد، در باشگاه سابقه مربیگری دارد. در هر دو سال اول کار خود به عنوان سرمربی، لیگ نروژ را برنده شده است.

معایب: ساکن نروژ است، در سال گذشته پیشنهاد کار در آستون ویلا را رد کرد. در فاصله هفت هفته به پایان لیگ، تیم وی در آخر جدول قرار دارد.


یوپ هاینکس 67 ساله؛ باشگاه فعلی: بایرن مونیخ

مزایا: بایرن را به یکی از بهترین تیم‌های اروپا تبدیل کرده است. در لیگ قهرمانان قدرتمند است. بسیار با تجربه است.

معایب: باید از فکر بازنشستگی بیرون آورده شود، تنها چهار سال از فرگوسن جوان‌تر است. انگیزه چندانی برای کار ندارد


مایکل لادروپ 48 ساله؛ باشگاه فعلی: سوانسی

مزایا: در اولین سال کار در انگلیس، جام اتحادیه را برنده شد. فوتبال جذابی ارائه می‌دهد. فرصت یک دهه مربیگری در منچستر یونایتد را دارد.

معایب: شاید در برابر جهش به یک کار بزرگ شکننده باشد، کارنامه وی قبل از سوانسی فراز و نشیب زیادی دارد. شاید بازیکنان بزرگ تیم از وی به میزان کافی حرف‌شنوی نداشته باشند.


لورن بلان 47 ساله؛ باشگاه فعلی: بیکار

مزایا: با تیم نه چندان بزرگی مثل بوردو لیگ فرانسه را برده است. در دوران بازی کردن خود، تجربه زیادی از بازی در تیم‌های بزرگ دارد

معایب: به دلیل نتایج ضعیف یورو 2012 از تیم ملی اخراج شد. سابقه ادعایی زیاد حرف‌های نژادپرستانه، هواداران انتصاب یک مربی بیکار را نمی‌پسندند


مایک فلان 50 ساله؛ باشگاه فعلی: منچستر یونایتد

مزایا: قطعا روش کار فرگوسن را ادامه خواهد داد. رابطه خوب با بازیکنان، تجربه زیاد کار با رسانه‌ها

معایب: یک راه حل طولانی مدت نیست. هیچ گاه چیزی جز دستیار نبوده است


گری نویل 38 ساله

مزایا: توانایی تاکتیکی خود را در تلویزیون نشان داده است. تجربه مربیگری سطح بالایی در تیم ملی دارد. مورد حمایت هواداران است.

معایب: توانایی تاکتیکی در برنامه‌های تلویزیونی ممکن است به معنای توانایی در زمین نباشد. از فعالیت در تلویزیون بسیار راضی است. سابقه مربیگری ندارد


رایان گیگز؛ 39 ساله؛ باشگاه فعلی: منچستر یونایتد

مزایا: یک جابجایی رویایی در باشگاهی رویایی، شاگرد بهترین فرد بوده است، پرستیز مربیگری را دارد.

معایب: سابقه سرمربیگری ندارد. تغییر از یک بازیکن به یک مربی می‌تواند چالش بزرگی باشد، هیچ چیز در مورد کیفیت آینده کاری معلوم نیست 

  

دیدگاه شما در مورد : سرانجام فرگوسن بازنشسته شد

سرانجام فرگوسن بازنشسته شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر