صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس اداره تعاون بهشهر:

نرخ مشارکت مردم بهشهر برای سرمایه‌گذاری 38 درصد است

رئیس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شهرستان بهشهر، گفت: نرخ مشارکت مردم بهشهر در سرمایه‌گذاری، 38.5 درصد است.

کد خبر : 10096

تاریخ انتشار : 28/02/1393 - 10:21


نرخ مشارکت مردم بهشهر برای سرمایه‌گذاری 38 درصد است

به گزارش خط امید بهشهر ، ابوالقاسم سلیمانی، صبح امروز در کارگروه اشتغال این شهرستان، اظهار داشت: برای رسیدن به یک آمار نزدیک به واقعیت از واحدهای تولیدی و توزیعی، و افراد شاغل در دو بخش مرکزی و «یانه‌سر» بهشهر، نیاز به یک بانک اطلاعاتی داریم که فرم مربوطه به 15 اداراه یا سازمان‌ ارسال شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی را باید به سمت صندوق توسعه ملی سوق دهیم، گفت: اولویت اختصاص اعتبارات این صندوق با طرح‌های بالای 70درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه‌های نیمه‌تمام، توسعه‌ای، اشتغال بالا و طرح‌های ایجادی با توجیه اقتصادی است.

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر، تصریح کرد: تایید یا رد طرح‌های توجیهی، به عهده بانک‌ها است که پس از بررسی، انجام می‌شود.

به گزارش فارس، این مسئول در پایان سخنان خود، گفت: نرخ مشارکت مردم بهشهر در سرمایه‌گذاری، 38.5 درصد است؛ یعنی از مجموع جمعیت بهشهر(حدود 170هزار نفر)، فقط 38.5درصد حاضر هستند سرمایه‌گذاری کنند، و بقیه مصرف کننده‌ا هستند.

در ادامه، حسن معصومی رئیس شیلات شهرستان بهشهر، گفت: اعتبارات چند 10 میلیاردی بهشهر قابل مقایسه با برخی شهرستان‌ها نیست، مثلاً در یکی از شهرستان‌های هم‌سطح با بهشهر فقط 50 میلیارد تومان به یک پروژه اختصاص یافت در حالی‌که مجموع اعتبارات ما نصف این میزان نبود.

وی با بیان اینکه باید به فکر واحدهای نیمه‌فعال و تعطیل شهرستان باشیم، افزود: ایجاد اشتغال بسیار آسان‌تر از نگهداری اشتغال است، باید شرکت‌ها و واحدهایی که ساخته شدند اما به هر نحوی تعطیل یا نیمه‌فعال هستند را پشتیبانی کنیم.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر هم در سخنانی، اظهار داشت: شهرستان بهشهر به‌عنوان یک شهرستان سخت‌گیر معرفی شده، برخی از کارخانه‌های ما تعطیل هستند، هیچ حمایتی هم نمی‌شوند.

به گزارش فارس، غلام‌رضا قنبری همچنین با انتقاد از به‌کارگیری نیروهای بومی در شرکت‌ها و واحدهای تولیدی بهشهر، گفت: وقتی سرمایه‌گذار حتی کارگر خود را از شهرهای دیگر می‌آورد دیگر چه امیدی باید به اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار شهرمان داشته باشیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : نرخ مشارکت مردم بهشهر برای سرمایه‌گذاری 38 درصد است

نرخ مشارکت مردم بهشهر برای سرمایه‌گذاری 38 درصد است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر