صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس هلال احمر بهشهردر گفتگو با خط امید

جمعیت هلال احمر جمعیتی مردمی است / شماره 112 سامانه امدادی آسیب دیدگان

رییس هلال احمر بهشهرگفت : این جمعیت خط ، رنگ و مرز نمی شناسد اهدافش مخصوص یک گروه نیست و برای همه ی بشر بوده و خدمت ، خدمتی داوطلبانه صادقانه و عاشقانه است.

کد خبر : 10091

تاریخ انتشار : 28/02/1393 - 12:06


 جمعیت هلال احمر جمعیتی مردمی است / شماره 112 سامانه امدادی آسیب دیدگان

حسین موسی زاده حلیم رییس سازمان هلال احمر شهرستان بهشهر  به مناسبت هفته هلال احمر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت : هفته ای که پشت سر گذاشتیم، هفته ی هلال احمر بود جا دارد پیشاپیش تقدیر و تشکر داشته باشم از عزیزانی که ما را یاری کردند.

 

موسی زاده در خصوص فعالیت های این سازمان گفت : مرکز درمانی شهدای هلال احمر در چهارراه فرمانداری  بهشهر افتتاح شد که در بخش های پزشک عمومی، متخصص ،معاینه تزریق واکسن مننژیت برای حجاج، داروخانه و ... مشغول به فعالیت است. 

 

رییس سازمان هلال احمر شهرستان بهشهر افزود : مسئولیت ارائه ی خدمات درمانی امدادی به آسیب دیدگان سوانح طبیعی و غیر طبیعی به عهده امداد و نجات جمعیت هلال احمر می باشد که این خدمات از چهارقلعه عبدالملکی تا پایان سرخ گریوه تحت پوشش جمعیت هلال احمر بهشهر است و تمامی مردم این منطقه از خدمات هلال احمر بهره مند می شوند.

 

 

وی ادامه داد : جمعیت هلال احمر بهشهر دارای پایگاه امداد و نجات جاده ای در منطقه پاسندو وگلوگاه در منطقه نیالا مجهز به آمبولانس امدادگر ، اتاق های مجهز به بی سیم و کمک  های اولیه و اسکان اولیه جهت کمک به مصدومان و در راه ماندگان ناشی حوادث و بلایا می باشد.

 

 

حسین موسی زاده به ارائه خدمات در طول سال اشاره کرد و افزود :این سازمان با همکاری جوانان داوطلب  در ایام نوروز و تابستان دارای پست های امداد جاده ای سیار و در ساحل نیز دارای پست های ساحلی بوده و به مردم و مسافران عزیز کمک و امداد رسانی و تهیه مایحتاج اولیه و اسکان حادثه دیدگان می دهند برای مثال در برف اخیر منطقه نیالا و جاده های آن جوانان هلال احمر از بعدازظهر تا صبح روز بعد تقریبا شصت تا هفتاد خودرو و حدود پنجاه خانوار که در برف گیر افتاده بودند را نجات داده و اسکان دادند. 

 

برادر سردار شهید موسی زاده  گفت: امور داوطلبان جمعیت هلال احمر از تشکیلات وابسته به جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر است که به منظور احیا و تحقق اصل خدمات داوطلبانه با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر از طریق سازماندهی و بهره گیری از توان و مساعدت افراد و اقشار توانمند تشکیل گردیده  و خدمات متنوعشان حمایت از کودکان آسیب دیده از حوادث، کمک به آسیب دیدگان زلزله و سیل و سایر بلایای طبیعی ، مشارکت  در ستاد جذب کمک های مردمی برای کمک رسانی و .. می باشد.

 

 

وی تصریح کرد : از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان با عمری بیش از شصت سال است که افراد پس از عضویت در این سازمان و سازماندهی در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و طلاب و آشنایی وآموزش اصول و اهداف در جهت نهادینه سازی و ترویج آموزه های خدمات داوطلبانه و نوع دوستانه و مهورزی در جامعه، فعالیت های بشردوستانه و امداد و کمک های اولیه فعالیت می کنند بطوری که یک جوان با تقویت روحیه نوع دوستی خود در زمان حادثه به کمک مردم آسیب دیده بشتابد و در صورت تخصص و توانمندی و گذر از آزمون های تخصصی برای ادامه مسیر خدمت رسانی در کوتاه مدت جذب سازمان امداد و نجات و در بلند مدت پس از 29 سالگی جذب سازمان داوطلبان می گردد.

 

 

موسی زاده تاکید کرد : جمعیت هلال احمر جمعیتی است مردمی بدون هیچ حد و مرزی دنبال انسانیت بی طرفی و بی غرضی می باشد این جمعیت خط ، رنگ و مرز نمی شناسد اهدافش مخصوص یک گروه نیست و برای همه ی بشر بوده  و خدمت ، خدمتی داوطلبانه صادقانه و عاشقانه است.

 

رییس سازمان هلال احمر بهشهر تصریح کرد : شماره 112 هلال احمر به صورت 24 ساعته پاسخگوست، و مردم عزیز می توانند در هر نقطه و در هرجا دچار مشکل شدند بدون گرفتن پیش شماره، 112 را شماره گیری کنند و جمعیت هلال احمر استان پاسخگو بوده و به ما اطلاع میدهند تا در سریع ترین زمان ممکن به امدادرسانی بپردازیم.

 

 

موسی زاده در پایان گفت : درب هلال احمر به روزی همه ی شما باز است می توانید تشریف بیاورید و همکاری کنید  که جا دارد  از حاج حسین مطلبی 3000 متر زمین در حسین آباد به هلال احمر اهدا کرد که در حال حاضر کانکس هلال احمر نصب شده، انشاء الله بتوانیم بزودی آن پایگاه را هم اه اندازی کنیم ، ساختمان پایگاه پاسند که خیر بزرگوار حاج میرزا علی سابقی زمینی به مساحت 500متر اهدا کرد افتتاح شد تشکر کنم، هرچه پایگاه های ما در منطقه قوی تر و بهتر باشد می توانیم از آسیب دیدگی نجات بیشتری  پیدا کنیم و مردم ما می توانند امنیت بیشتری را احساس کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : جمعیت هلال احمر جمعیتی مردمی است / شماره 112 سامانه امدادی آسیب دیدگان

 جمعیت هلال احمر جمعیتی مردمی است / شماره 112 سامانه امدادی آسیب دیدگان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر