صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قصه ی هزارتوی مسکن مهر سورک – قسمت ششم

مدیری که در خانه ی خدا قول داد اما خلف وعده کرد !

آقای رئیس بنیاد مسکن ساری و میاندرود یادتان هست در مسجد خانه ی خدا چه قولی داده بودید ؟ از آن تاریخ تا به امروز بیش از یک ماه می گذرد !!!

کد خبر : 10080

تاریخ انتشار : 28/02/1393 - 10:48


مدیری که در خانه ی خدا قول داد اما خلف وعده کرد !

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از میانخبر چند هفته از 21 فروردین روز تحویل دادن مسکن مهر گذشته اما همچنان متقاضیان بلا تکلیف هستند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان های ساری و میاندرود اواخر بهمن سال گذشته در مجمع عمومی متقاضیان مسکن مهر سورک که در مسجد جامع این شهر برگزار شده بود وعده داد که مسکن مهر سورک تا 21 فروردین پایان می یابد و قطعا به متقاضیان تحویل داده خواهد شد اما همچنان گویا در مسجد هم که خانه ی خدا محسوب می شود وعده های مسئولان وعید می شود و انگار نه انگار که قول و وعده ای در این مکان مقدس به 102 نفر داده شده است.

 همانطور در خبرهای گذشته در خصوص اتفاقات پیش آمده برای ساخت مسکن مهر سورک گفته بودیم قرار بود در 21 فروردین این خانه های به ظاهر خانه مهر را متقاضیان نیازمند به مسکن تحویل دهند و جناب آقای صیاد با تاکید فراوان و با اصرار فراوان که این پروژه تا 21 فروردین 93 آماده تحویل می شود اما با گذشت بیش از یک ماه هنوز خبری از خانه دار شدن متقاضیان وجود ندارد .

اعضای مسکن مهر سورک و همچنین مدیر عامل تعاونی مسکن مهر در چند موضوع از جمله قیمت تمام شده واحدها ، متراژ زمین این مجتمع و همچنین مصالح و وسایل بکار رفته در آن اعتراض داشتند که گویا قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد و تنها و تنها جلسه برگزار می شود بی آنکه خروجی این جلسات رفع دغدغه های 102 جوان باشد .

یکی از این مشکلات قیمت تمام شده بالای آن بود که بنیاد مسکن مبلغ 25 میلیون تومان را بعنوان قیمت تمام شده برای پرداخت متقاضیان اعلام کرد که در ابتدا قرار بود مقدار آن خیلی کمتر از این باشد.

دیگر مشکل اساسی مسکن مهر مقدار زمین تحویل داده شده برای ساخت واحدها بود که از 15 هزار متر تنها بیش از 11هزار متر به این کار ساخته شده بود و مقدار باقی مانده در شکم جهاد کشاورزی باقی مانده بود و همچنین 1000 متر از زمین جلویی این پروژه را سازمان ثبت اسناد به نام خود سند زده بود.

با درج خبر بروی خروجی این پایگاه خبری و پیگیریهای مدیر عامل تعاونی مسکن مهر سورک در خصوص مشکلات این پروژه مسئولین کمی به تکاپو افتادند و برای حل مشکل وارد میدان شدند.

بعد از برگزاری چندین جلسه در شهرستان میاندرود و همچنین در استانداری که دو کارگروه برای رفع مشکلات این پروژه تشکیل شده بود که کارگروه اول مسئول مشخص کردن قیمت واحدهای مسکن مهر شدند و کارگروه دیگر مسئول مشخص کردن زمین های جدا شده از این پروژه شدند.

در این بین فرماندار شهرستان میاندرود وعده داده بود که مشکل مسکن مهر در مدت یک هفته حل خواهد شد و متقاضیان به بنده یک هفته فرصت دهند که با گذشت نزدیک به یک ماه هنوز هیچ چیز مشخص نیست و همچنان متقاضیان سردرگم و مضطرب هستند.

بنا به شنیده ها گفته شده که کارگروه تعیین قیمت تشکیل مبلغ 25 میلیون مورد نظر بنیاد مسکن را تایید کرده است و کارگروه تعیین مقدار زمین قرار است زمین های گرفته شده از مسکن مهر را بازگرداند.

با این اوصاف باید گفت که اولا زمین هایی که قرار است به مسکن مهر بازگرداننده شود حق آنها بوده و هیچ منتی نمی توانند بکنند که این زمینها را برگرداندیم دوما بنا به گفته مدیر عامل مسکن مهر سورک طبق قانون متقاضیان مسکن مهر باید حداکثر 50 درصد مبلغ کل را بدهند و می تواند از 50 تا 80 درصد مبلغ نهایی وام بانکی باشد درحالی که 20 میلیون از مبلغ کل وام می باشد و بایست حداکثر همین مقدار از متقاضیان دریافت شود و نه 25 میلیون تومان .

انتظار از مسئولانی که در نظام جمهوری اسلامی عهده دار مسئولیتی هستند اینست که وعده های دست نایفتنی  و غیرمنطقی به افراد در جامعه ندهند که در نهایت عدم این بی تدبیری ها و خلف وعده های مکرر سبب می شود مردم نسبت به نظام و انقلاب بدبین شوند .

  

  

دیدگاه شما در مورد : مدیری که در خانه ی خدا قول داد اما خلف وعده کرد !

مدیری که در خانه ی خدا قول داد اما خلف وعده کرد !

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر