صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
تعطیلی نوشهر از ساعت 2 بعدازظهر

بانک‌ها و موسسات مالی شهر را تسخیر کرده‎اند!

اگر وضع به همین منوال پیش برود تا چند سال آینده باید شاهد شهری باشیم که فقط نیمی از روز را فعال است.

کد خبر : 10063

تاریخ انتشار : 27/02/1393 - 11:11


بانک‌ها و موسسات مالی شهر را تسخیر کرده‎اند!

به گزارش خط امید بهشهر _ شهرستان نوشهر با موقعیت جغرافیایی مناسب یکی از بهترین و زیباترین شهرهای ساحلی دریای مازندران است، شهری زیبا و دلنوازی‌ست که می تواند با مدیریت شهری صحیح، شهری نمونه شود.

با نگاهی کارشناسانه به این شهرستان به این مشکل بر می خوریم که اگر وضع به همین منوال پیش برود تا چند سال آینده باید شاهد شهری باشیم که فقط نیمی از روز را فعال است چرا که در دو خیابان اصلی این شهر که محل پر رفت و آمدی است و نمای اصلی شهر را هم شکل می دهد، در تسخیر بانکها و موسسات مالی و اعتباری متنوع، با اسم‌های جور و واجوری است که تا ساعت 2 بعدازظهر فعالیت می کنند و در بقیه ساعات، تعطیل اند.

در هنگام تاریکی شب هم به خاطر گرانی بهای برق، روشنایی خاصی هم ندارند تا لااقل از این بابت نمای شهر سهمی از بانک ها داشته باشند.

در خیابان ۱۵ خرداد، از درب شهرداری تا میدان آزادی که یکی از خیابان های اصلی شهر است، بیش از ۱۰بانک و موسسه مالی و اعتباری، شهر را در تصرف خود درآورده اند، یعنی اگر بخواهیم صادقانه مقایسه کنیم، این خیابان از ساعت 2 بعدازظهر تا پاسی از شب، نیمی از آن به حالت تعطیل در می‌آید.

نیمی از خیابان فردوسی شمالی هم با بیش از هشت بانک و موسسه، قسمت دیگری از شهر را در اختیار خود دارند.

در خیابان و چهارراه انقلاب هم با استقرار بیش از ۸ بانک و موسسه‌ی دیگر، علناً شهر را به کنترل دارند تا شهر نوشهر که زمانی یکی از شلوغ ترین شهرهای غرب مازندران بود، در نیمه‌ی روز (عصر) به خلوتگاه تبدیل شود.

ای کاش شهرداری و شورای اسلامی شهر که مجوز بازگشایی چنین موسسات اقتصادی را صادر می کنند، با تفکر و دوراندیشی بهتری به شهر بنگرند و برای استقرار بانک ها و موسسات، مناطق شهر از جمله گردکل، خیابان رازی، بلوار خیریان، خیابان های بهار آزادی، بلوار امام رضا(ع)، کورکورسر، شهید سنگاری، مولوی، ستارخان، هلستان و دیگر خیابان ها را هم در نظر بگیرند تا چهره زیبای نوشهر در طول روز بتواند زیبایی های خاص خود را داشته باشد و علاوه برآن ترافیک شهر هم با پراکندگی بانک ها کمتر می شود.

امیدواریم مدیریت شهری و به خصوص شورای محترم شهر با مصوب کردن لایحه و یا طرحی، مرکز شهر نوشهر را از این حالت که نیمه‌ی روز خود را به خاطر حضور بانک ها از دست داده، در آوردند و رونق اقتصادی و شور و نشاط را برآن حاکم کنند.

یقیناً استقرار بانک برای هر شهر و جامعه ای می تواند منشأ خدمات مفید و ارزنده‌ای باشد تا کسب و کار در آن دیار رونق بیشتری بگیرد اما باید رعایت اصول شهرسازی و مبلمان شهری را هم در نظر گرفت و همه صنوف و کسب و کار و مراکز تجاری، فرهنگی، اقتصادی و ... را به صورت علمی و اصولی و با عدالت به شهروندان خدمت ارائه دهند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بانک‌ها و موسسات مالی شهر را تسخیر کرده‎اند!

بانک‌ها و موسسات مالی شهر را تسخیر کرده‎اند!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر