صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

آرشیو نیاز خانواده

//

//


نمایش آرشیو اخبار از تاریخ : چهار شنبه 27 تیر 1397 الی : چهار شنبه 27 تیر 1397
 • از قوانین حقوقی ازدواج چه می‌دانید؟

  از قوانین حقوقی ازدواج چه می‌دانید؟

  فقدان اطلاعات حقوقی در زمینه ازدواج زمینه تلنبار شدن پرونده‌های زیادی را در دادگاه ایجاد کرده است که در این گزارش به برخی قوانین حقوقی اشاره کرده‌ایم.
 • بایدها و نبایدهای والدین در شبکه‌های اجتماعی

  بایدها و نبایدهای والدین در شبکه‌های اجتماعی

  حضور افراد دارای فرزند در شبکه‌های اجتماعی از دو جنبه خود والدین و فرزندان قابل بررسی است که اشاره به چند نکته برای دور ماندن از آسیب‌های احتمالی خالی از لطف نیست.
 • طلاق و روابط فرازناشویی؛ ماحصل شبکه‌های اجتماعی!
  آماری نگران‌کننده از حضور آنلاین ایرانی‌ها در فضای مجازی؛

  طلاق و روابط فرازناشویی؛ ماحصل شبکه‌های اجتماعی!

  مسئولین باید با فرهنگ سازی، بیان منطقی زیان ها و تولید نرم افزارهای مشابه، جوانان را هدایت فکری نمایند. نمی‌توان با فیلتر کردن این شبکه ها جوانان را از حضور در شبکه های اجتماعی منع کرد.
 • معیارهایی برای ازدواج که رو به زوال می‌رود

  معیارهایی برای ازدواج که رو به زوال می‌رود

  خواستگارها آمده و نیامده، پرس‌وجو می‌کردم که اهل نماز و روزه هستند یا نه؛ باقی مسایل برایم مهم نبود. حمید هم مثل بقیه؛ اصلاً برایم مهم نبود که خانه دارد یا نه؛ وضغ زندگیش چطور است؛ این‌ها معیار اصلی‌ام نبود.
 • هشت عامل که رابطه با مادر زن را شکرآب می‌کند

  هشت عامل که رابطه با مادر زن را شکرآب می‌کند

  خانواده مهم ترين عامل شکل گيري شخصيت هستند که گاهي مي تواند پايه به وجود آمدن مشکلات ارتباطي با خانواده همسر باشد.
 • مشکل ازدواج جوانان کجاست؟

  مشکل ازدواج جوانان کجاست؟

  موضوع دوستی و ازدواج‌های اینترنتی اگرچه در کشورهای غربی سابقه طولانی‌تر از ایران دارد اما این مدل از ازدواج‌ها از سال‌های ۸۶ و ۸۷ و همزمان با موج فراگیری اینترنت در ایران آغاز شد.
 • آسیب‌های تک فرزندی در خانواده‌ها

  آسیب‌های تک فرزندی در خانواده‌ها

  گرایش به تک فرزندی در خانواده‌ها پدیده جدیدی نیست ولی در هیچ برهه‌ای از زمان به این شدت گسترش نیافته است.
 • مشاوره به خانواده‌ها در زمینه بازی‌های رایانه‌ای

  مشاوره به خانواده‌ها در زمینه بازی‌های رایانه‌ای

  مدیر نظام رده بندی بازی‌های رایانه‌ای گفت: با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، بخش مشاوره خانواده در زمینه بازی‌های رایانه‌ای آغاز به کار کرد.
 • 24 نشانه خانواده خوشبخت

  24 نشانه خانواده خوشبخت

  وَ مِن ءَاَیتِهِ أَن خَلَقَ لَكُم مِّن أَنفُسِكُم أَزوَجَاَ لّـِتـَسكُنُوا إِلَیهَا وَ جَعَلَ بَینَكُم مَّوَدَّةَ وَ رَحمَةً إِنَّ فِی ذَلِكَ لَأَیتٍِِِِ لِّقَومٍ َیتَفَكَّرُونَ و از نشانه های او ( خدا ) این كه از [ نوع ] خودتان همسرانی برای شما آفرید تا بدانها آرام گیرید ، و میانتان دوستی و رحمت نهاد . آری ، در این ( نعمت ) برای مردمی كه می اندیشند قطعاً نشانه هایی است. ( سوره روم آیه 21 )
 • خانواده غربی یا خانواده اسلامی؟

  خانواده غربی یا خانواده اسلامی؟

  خانواده، نهادی مقدس است که می‏تواند بهترین مکان برای آسایش و آرامش جسم و روان آدمی باشد. خانواده، سنگ بنای جامعه و سازمان نظام یافته اجتماعی است که در همه جوامع ارزش و اهمیت بسیار دارد.
 • تحکیم خانواده در آموزه های قرآنی

  تحکیم خانواده در آموزه های قرآنی

  خانواده ركن اساسي جامعه‌ي انساني است و شرط پويايي و استواري آن، وجود روابط صحيح و پايدار ميان همسران است. تحصيل معرفت به اين‌گونه روابط، نيازمند آشنايي هر يك از اعضا با وظايف و حقوق خويش است. قرآن كريم به عنوان عالي‌ترين راهنماي حيات بشر، بهترين هدايتگر در اين مسير است. در نوشتار حاضر، با رجوع به رهنمودهاي حكيمانه‌ي اين كتاب عظيم، راه‌هاي تحكيم روابط زن و شوهر در خانواده بررسي شده و ضمن معناشناسي خانواده و بيان اهميت و ضرورت بحث، موضوعات ذيل تحليل گرديده است: انگيزه تحكيم روابط در خانواده، عوامل مؤثر بر تحكيم روابط، ساختار خانواده آرماني و اصول تحكيم خانواده در قرآن.
 • 9 چیزی که نباید از شوهرتان انتظار داشته باشید!

  9 چیزی که نباید از شوهرتان انتظار داشته باشید!

  بعد از گذشتن چند سال از ازدواج، این که از خودتان بپرسید چرا من با این مرد ازدوج کردم امری بسیار طبیعی است. اما زمانی که از یک رفتار همسرتان بدتان می آید به خاطر بیاورید این ویژگی همسرتان که مورد نفرت شماست در مقایسه با ویژگی هایی که روزی باعث شدند با او ازدواج کنید از اهمیت زیادی برخوردار نیست.
 • پوشش مادر برای پسر و پوشش پدر برای دختر کنترل شود
  هشدار جدی یک کارشناس خانواده‌

  پوشش مادر برای پسر و پوشش پدر برای دختر کنترل شود

  کارشناس مسائل خانواده و تربیت گفت: نحوه پوشش مادر برای فرزندان پسر و نحوه پوشش پدر برای فرزندان دختر و حتی بوسیدن در تربیت نقش اساسی دارد.
 • توصيه‌هايی برای ساختن زندگی مشترک شاد

  توصيه‌هايی برای ساختن زندگی مشترک شاد

  اشتباه در زندگي مشترک اجتناب ناپذير است. گاهي يکي از زوجين به خاطر ناآگاهي يا نداشتن تجربه کافي مرتکب اشتباهي مي شود. در اين ميان اگر طرف مقابل، در صدد انتقام برآيد يا بخواهد با مقابله به مثل يا لجبازي رفتار همسرش را تلافي کند، بي ترديد سنگ روي سنگ بند نمي شود.
 • فرزندان را در فضای مجازی رها نکنید

  فرزندان را در فضای مجازی رها نکنید

  اینترنتی که می خواهیم باید به شکلی باشد که کودکان و نوجوانان نسبت به رفتار خود مسئول باشند و خیلی خوب است که بدانیم برنامه هایی در اینترنت است که به بهتر شدن وضعیت جامعه کمک می کند و باید به کودکان و نوجوانان آموزش خود کنترلی بدهیم.
 • اگر کودک چیزی بلعید چه کنیم؟

  اگر کودک چیزی بلعید چه کنیم؟

  در این شرایط کودک احساس درد شدیدی در گلو خواهد کرد، نه می تواند حرف بزند و نه سرفه کند...
 • زناشویی با طعم وایبر و واتس‎آپ/پیام‌های‎تان را در کنار خانواده چک کنید و باهم بخندید
  استفاده درست از شبکه‎ها در کانون خانواده

  زناشویی با طعم وایبر و واتس‎آپ/پیام‌های‎تان را در کنار خانواده چک کنید و باهم بخندید

  پیام‎های‎تان را در کنار خانواده چک کنید و باهم بخندید، اگر مطلب جالب و یا خنده داری به شما می رسد، چه اشکالی دارد که آن را برای بقیه اعضای خانه هم بخوانید، در این صورت هم همه شاد می شوند و هم اوقات دلپذیری با هم خواهید داشت.
 • این حرف ها را هرگز به فرزندتان نگویید

  این حرف ها را هرگز به فرزندتان نگویید

  در مطالب زیر ده مورد از جملات زیان بخشی را که احتمال دارد والدین ابراز دارند و سپس راه کارهای اجتناب از این موقعیت ها را تشریح کرده ایم:
 • 3 گام موثر برای گرم شدن رابطه زناشویی

  3 گام موثر برای گرم شدن رابطه زناشویی

  وقتی در ابتدای زندگی زناشویی هستیم که مملو از شادی و خوشحال است هرگز تصور نمی کنیم ؛روزی این احساسات خوش تبدیل به دشواری های پی در پی شود....
 • چگونه فرزندمان را نمازخوان کنیم؟

  چگونه فرزندمان را نمازخوان کنیم؟

  کودکی که نماز را کامل می‌خواند با کودکی که نماز را با عجله می‌خواند یکسان نیست، همچنین کودکی که تازه به نماز رو آورده با کودکی که چند سالی که در مسیر نماز قرار دارد، یکسان نیست، هر کدام از اینها باید به­ میزانی خاص تشویق شوند.
 • کودکان از چه سنی می‌توانند راست و دروغ را تشخیص دهند

  کودکان از چه سنی می‌توانند راست و دروغ را تشخیص دهند

  سوالی که می خواهیم به آن پاسخ دهیم این است که از چه سنی کودکان می‌توانند اعتماد کنند، سخنان نادرست را تشخیص ‌دهند و تفکرات انتقادی، شک و تردید در چند سنی در آنها بیدار می‌شود؟
 • توصیه هایی برای والدین در دنیای دیجیتال

  توصیه هایی برای والدین در دنیای دیجیتال

  همان گونه که کودکان بزرگ می شوند، استقلال و حریم خصوصی بیشتری باید در اختیار آنها قرار بگیرد. اما پیش از اعطای آزادی های بیشتر باید اطمینان حاصل شود که کودکان از چگونگی حفظ امنیت و مسئولیت پذیری آگاه هستند.
 • کودک شما بیش فعال است؟

  کودک شما بیش فعال است؟

  مهدی بیاتی گفت: کودکان نباید تحت آموزش‌های رسمی و مستقیم قرار گیرند زیرا این امر باعث فاصله گرفتن کودک از کودکی‌اش می‌شود.
 • چرا کودکان ناخن می‌جوند؟

  چرا کودکان ناخن می‌جوند؟

  بدرالسادات همایونیان، با اشاره به جویدن ناخن و برخی اشیاء مانند پاک کن در کودکان سنین دبستان اظهار داشت: برخی دانش‌آموزان انتهای پاکن، مداد، سر خودکار و خط‌کش را در صورتی که نرم باشد می‌جوند. ریشه این رفتارها می‌تواند تیک‌های عصبی باشد که بر اثر فشار روانی ناشی از شرایط زندگی کودک ایجاد می‌شود.
 • این کلمات را به همسر خود نگویید

  این کلمات را به همسر خود نگویید

  بسیاری از انسان ها نمی دانند حرف هایشان چه تاثیرات مخربی بر روحیه اطرافیان دارد و خیلی راحت هر آنچه می خواهند را به زبان می آورند و اصلا هم برایشان مهم نیست چه ضربه ای به طرف وارد کرده اند.
 • معضلات اخلاقی دانش آموزان در مدارس را جدی بگیرید

  معضلات اخلاقی دانش آموزان در مدارس را جدی بگیرید

 • چگونه‌کلاس اولی‌هارا راهی مدرسه‌کنیم؟

  چگونه‌کلاس اولی‌هارا راهی مدرسه‌کنیم؟

  عظیم عظیمی در آستانه سال تحصیلی جدید، به بیان توصیه‌های برای آماده سازی کلاس اولی‌ها برای ورود به مدرسه پرداخت و گفت: خانواده‌ها باید قبل از شروع سال تحصیلی کلاس اولی‌ها را برای حضور در مدرسه آماده کرده و از مدرسه به عنوان یک مکان خوب یاد کنند.
 • ۱۰ اشتباه مامان‌اولی‌های جوان

  ۱۰ اشتباه مامان‌اولی‌های جوان

  بسیاری از مادر‌ها با به دنیا آمدن اولین فرزندشان، تصمیم می‌گیرند همه کارهای کودکشان را به تنهایی و به بهترین نحو ممکن انجام دهند. اگر شما جزو این دسته از مادران هستید، باید بدانید درست است که به تازگی حس شیرین مادر شدن را تجربه کرده‌اید و ‌‌نهایت تلاشتان را می‌کنید تا چیزی کم و کسر نباشد و می‌خواهید به تمام ایده آل‌‌هایتان در تربیت کودک دست پیدا کنید، اما نمی‌شود همه کار‌ها را به ایده آل‌ترین حالت ممکن و بدون کمک دیگران انجام داد.
 • حجامت، قدرتمندترین ابزار برای پیشگیری و درمان بیماری/ حجامت با خون دادن تفاوت دارد
  درمان با طب سنتی

  حجامت، قدرتمندترین ابزار برای پیشگیری و درمان بیماری/ حجامت با خون دادن تفاوت دارد

  حجامت که یکی از روش‌های خونگیری است به عنوان مرسوم‌ترین درمان در طب سنتی شناخته شده است.
 • بهترین سن خرید موبایل برای فرزندان

  بهترین سن خرید موبایل برای فرزندان

  بهترین سن خرید گوشی برای فرزندان، دوره دبیرستان است. دختر و پسر در این سن دیگر کودک نیستند و می‌توانند تا حدی خوب را از بد تشخیص دهند.
 • راهکارهاي جلوگيري از دروغگويي کودکان

  راهکارهاي جلوگيري از دروغگويي کودکان

  دروغ گويي فرزندان از آن دسته مشکلاتي است که بسياري از والدين با آن، حداقل در مقطعي از سن فرزند خود، رو به رو مي شوند. برخي از والدين نسبت به اين مشکل حساس هستند و متاسفانه بعضي والدين هم اين موضوع را بي اهميت تلقي مي کنند.
 • نکاتی درباره پول توجیبی دادن به نوجوانان

  نکاتی درباره پول توجیبی دادن به نوجوانان

  دوره نوجواني دوره استقلال طلبي و کسب هويت است. بعضي از نوجوان ها براي پاسخ دادن به اين 2 نياز، رفتارهاي نامناسبي انجام مي دهند. يکي از راه هايي که مي تواند به استقلال نوجوان کمک کند، دادن پول توجيبي به اوست.
 • راهنمای حرفه ای برای سرویس کردن کولر

  راهنمای حرفه ای برای سرویس کردن کولر

  لوله های اتصال آب از منبع به شیار های بالای پوشال را کاملا بار کرده و درون آن ها را بشویید این شلنگ ها معمولا بعد از مدتی رسوب می کنند و آب به خوبی به پوشال ها نمی رسد پس شما هم زود خنک نمی شوید.
 • ورزش های کوچک برای خانه‌های کوچک

  ورزش های کوچک برای خانه‌های کوچک

  فضای کم یکی از دلایلی است که برخی افراد برای فرار از ورزش می آورند اما آن ها تنها در حال گول زدن خود هستند چرا که ورزش های مختلفی وجود دارد که می توان در فضاهای کم انجام داد.
 • یک دستورالعمل برای میکروب زدایی خانه

  یک دستورالعمل برای میکروب زدایی خانه

  محيط منزل اولين مكاني است كه سلامت افراد خانواده را تضمين مي كند. در اين باره مادران مهربان وقت زيادي را صرف نظافت و بهداشت خانه مي كنند اما متاسفانه گاهي اوقات ديده مي شود كه به رغم همه اين تلاش ها بچه ها دچار عفونت هايي مي شوند كه منشا آنها ناشناخته است.
 • روزهای امتحان را با این رژیم غذایی بگذرانید

  روزهای امتحان را با این رژیم غذایی بگذرانید

  فصل امتحانات آغاز شده است و دانش آموزان سخت در حال تلاش هستند.از آنجایی که قشر جوان و نوجوان در این روزها وقت بیشتری برای درس خواندن می گذارند،باید به فکر تغذیه درست و مناسب خود باشند.
 • دوپینگ ذهنی شبهای امتحان ممنوع

  دوپینگ ذهنی شبهای امتحان ممنوع

  یک روانپزشک معتقد است: مصرف داروی "ریتالین" که گاهی مواقع از آن به عنوان دوپینگ ذهنی استفاده می‌شود، اضطراب آور است و برای افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، احتمال سکته مغزی و قلبی را افزایش می‌دهد.
 • گرمازدگی را در 5 حرکت بپیچانید

  گرمازدگی را در 5 حرکت بپیچانید

  ورزش در این فصل می تواند به لاغر شدن شما کمک کند اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای فرار از گرما و گرمازدگی باید مایعات را به شدت مصرف کنید.
 • توصیه های مهم برای شب امتحان
  بحران شب امتحان بلای جدید خانواده ها

  توصیه های مهم برای شب امتحان

  معمولاً خانواده هایی که رقابت با بستگان و همسایگان خود دارند با مقایسه فرزند خود و بکار بردن اصطلاحاتی همچون (چی کم داری،بچه فلانی را ببین، مردم هم بچه دارند ما هم داریم) باعث ایجاد اضطراب در فرزندان می شوند.
 • شیوه محبت به فرزند

  شیوه محبت به فرزند

  دبیر انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران محبت و توجه والدین نسبت به فرزندان را مثبت نامشروط دانست و به کار بردن عباراتی مانند «دیگر مادرت نیستم» را زمینه‌ساز احساس عدم امنیت در فرزندان عنوان کرد.
 • موهایتان را در 4 سوت براق کنید!

  موهایتان را در 4 سوت براق کنید!

  استفاده از پروتئین یکی از بهترین راه های تقویتی مو است اما در کنار آن باید استفاده از شانه استاندارد را نیز در ذهن داشته باشید که می تواند حتی به تقویت ریشه موی شما کمک کند.
 • هوشمندانه ترین نکات برای تمیز کردن خانه

  هوشمندانه ترین نکات برای تمیز کردن خانه

  تمیز کاری و سرو سامان دادن به وسایل خانه از جمله کارهایی است که معمولا خانم ها آن را انجام می دهند. برای تمیز کردن خانه همیشه نکاتی وجود داشته که به ایمنی و سلامت کار کمک به سزایی می کرده است.
 • 5حرکت تا فراموش کردن گرد و خاک خانه

  5حرکت تا فراموش کردن گرد و خاک خانه

  استفاده از دستمال های میکروقایبر و شست شوی رخت خوابه ها به صورت هفتگی از جمله مهمترین کارهایی هستند که شما می توانید برای پایان دادن به گرد و خاک های خانه انجام دهید.
 • چگونه پرخوری را از بین ببریم

  چگونه پرخوری را از بین ببریم

  استفاده از پروتئین یکی از بهترین راه های مقابله با پرخوری است اما هنوز راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن ها برای روبرو شدن با پرخوری استفاده کنید.
 • بوی بد پاهایتان را ضربه فنی کنید

  بوی بد پاهایتان را ضربه فنی کنید

  بدن انسان بنا به شرایط مختلف بو می گیرد و البته ممکن است این بو بسیار بد یا غیر قابل تحمل باشد که در این صورت باید خیلی سریع آن را رفع کرد و به دنبال راهی برای پیشگیری از آن بود.
 • ایده‌آل‌ترین مکان برای نگهداری میوه‌ها

  ایده‌آل‌ترین مکان برای نگهداری میوه‌ها

  معمولا در ایام عید مردم اقدام به خرید میوه به مقدار زیاد می‌کنند و حتی میوه ۱۳ روز عید را خریداری می‌کنند پس رعایت نکات لازم برای نگه‌داری آنها ضروری است.
 • همه راه‌ها برای شست‌وشوی مبلمان

  همه راه‌ها برای شست‌وشوی مبلمان

  فصل، فصل خانه‌تکانی است. فصلی که به سنت دیرینه ما ایرانی‌ها هر سال در ماه‌های پایانی آن خانم‌های ایرانی به نظافت کلی و زدودن گرد و غبار یک سال از چهره خانه می‌پردازند.
 • سرکه، معجزه ای برای خانه تکانی نوروزی

  سرکه، معجزه ای برای خانه تکانی نوروزی

  سرکه در آشپزخانه کاربرد فراوان دارد و میتواند در تمیز کردن و براق کردن وسایل آشپزخانه به شما کمک کند. از سرکه می توانید برای براق کردن گاز نیز استفاده کنید.
 • مهلک‌ترین اشتباهات خانه تکانی

  مهلک‌ترین اشتباهات خانه تکانی

  مرتب کردن و نظم دادن به وسایل درون خانه یک حرکت شایسته بوده و برای رعایت برای داشتن یک زندگی آرام مهم و حیاتی است. برای اثبات این نظریه می توانید دو خانه را تصور کنید که در یکی همه اشیاء در هم بوده و هیچ چیز در سر جای خود نیست و در دیگری همه وسایل به شکل مرتبی چیده شده است.
 • در خانه تکانی ها جوش شیرین را فراموش نکنید

  در خانه تکانی ها جوش شیرین را فراموش نکنید

  جوش شیرین ترکیب شیمیایی است که علاوه بر استفاده در موارد شیرینی‌پزی مانند عمل کردن به عنوان خمیرمایه و نیز نرم کردن و پف دادن به کیک‌ها دارای خواص بسیار دیگری نیز است که می توان به کاربرد آن در خانه تکانی اشاره کرد.
 • 10 ترکيب مغذی و باورنکردنی غذایی

  10 ترکيب مغذی و باورنکردنی غذایی

  برخي غذا‌ها که با هم ترکيب مي شوند، عملکرد بهتري از خود نشان مي دهند و بهتر با بيماري مقابله مي کنند.
 • راهکاری برای ورزش در خانه های کوچک

  راهکاری برای ورزش در خانه های کوچک

  اگر به دنبال یک ورزش راحت می گردید که بیش از ورزش های دیگر می توانند بدن شما را پرورش دهد هیچ چیز به مانند طناب کارآمد نیست. این ورزش را می توانید در خانه های کوچک به راحتی انجام دهید.
 • این نکات تغذیه را رعایت نکنید!

  این نکات تغذیه را رعایت نکنید!

  در هر بار غذا خوردن حتما نکاتی را رعایت می کنید تا غذایی سالم تر و راحت تر داشته باشید اما گاهی شما باید نکاتی را چشم پوشی کنید تا زندگی سالم ترین داشته باشید.
 • خوشمزه ترین راهکارهای کم کردن سایز کمر

  خوشمزه ترین راهکارهای کم کردن سایز کمر

  ورزش یکی از مهمترین راهکارها برای لاغر کردن و کاهش سایز کمر است اما زمانی نیز شما می توانید با استفاده از خوراکی های خوشمزه لاغر شوید.
 • بدترین عادت های مفید برای سلامتی!

  بدترین عادت های مفید برای سلامتی!

  عادت ها همیشه به عنوان بدترین رفتارهای انسان شناخته می شوند اما گاهی اوقات عاداتی عجیب هم می توانند برای بدن مفید بوده و باعث افزایش سلامتی شوند.
 • مناسب ترین ماهی تابه برای آشپزخانه/عکس

  مناسب ترین ماهی تابه برای آشپزخانه/عکس

  "لی وی جون" یک طراح اهل آشپزی است که برای راحت تر شدن این کار یک ماهی تابه جالب ساخته است. این ماهی تابه می تواند به تخته خردکن نیز تبدیل شود.
 • دو پیشنهاد ویژه برای علاقه‌مندان سفره آرایی شب یلدا

  دو پیشنهاد ویژه برای علاقه‌مندان سفره آرایی شب یلدا

  یلدا واژه ای سریانی است و به معنای ولادت است ،ولادت خورشید (مهر و میترا) و ولادت مهر شکست ناپذیر.
 • 6راهکار متفاوت برای جوش نیاوردن

  6راهکار متفاوت برای جوش نیاوردن

  عصبانت نه تنها قدرت فکر کردن را از شما می گیرد بلکه به بسیاری از اعضای بدن شما مانند دستگاه عصبی شما فشار وارد می کند و می تواند بسیار خطرناک باشد.
 • دوست دیجتالی کودکان را ایمن کنید

  دوست دیجتالی کودکان را ایمن کنید

  سال‌ها پیش اگر کسی می‌خواست سرگرم شود، از تکنولوژی خبری نبود! هفت سنگ، گرگم به هوا، تیله‌بازی و... بازی‌هایی بود که پدران و مادران ما را سرگرم می‌کرد، اما امروزه کودکان نسل جدید با این بازی‌ها غریبه‌اند و حتی بسیاری از آنها اسم بازی‌های آن زمان هم به گوششان نخورده است.
 • عادتی که مفصل ها را نابود می کند

  عادتی که مفصل ها را نابود می کند

  صداهایی که به هنگام شکستن قلنج به گوش می رسد فقط براي آگاهي شما از شرايط نامساعد مفصل ها است. اگر حركتي به ايجاد صدا منجر شود فشار زيادي را به مفصل وارد مي كند كه در نهايت منجر به صدمه ديدنش مي شود.
 • درمان کبد چرب با طب سنتی

  درمان کبد چرب با طب سنتی

  کبد چرب اختلال مزمن و بدون علامت کبدی است که علت آن تجمع چربی و التهاب در کبد است.
 • چرا باید شام را دسته جمعی بخوریم؟

  چرا باید شام را دسته جمعی بخوریم؟

  دسته جمعی غذا خوردن محور و بهانه ای برای با هم بودن و کنار هم جمع شدن است که یکی از مزيت هاي آن آموزش رفتار غذایی به کودکان است.
 • با کودکان دیرآموز چگونه رفتار کنیم؟

  با کودکان دیرآموز چگونه رفتار کنیم؟

  یک روانشناس کودک و نوجوان با تاکید بر اینکه کودکان دیرآموز نیازمند صرف انرژی و توجه بیشتری نسبت به سایر دانش‌آموزان هستند، توصیه کرد: تشویق این کودکان بلافاصله پس از کسب موفقیت در پیشرفت تحصیلی و ایجاد انگیزه در آنها بسیار موثر است.
 • نحوه پاک کردن انواع لکه ها

  نحوه پاک کردن انواع لکه ها

 • صبحانه ای برای بالا بردن کارایی مغز

  صبحانه ای برای بالا بردن کارایی مغز

  یک متخصص شیمی مواد غذایی با بیان اینکه یک سوم انرژی بدن در طول روز از طریق مصرف صبحانه تامین می‌شود، گفت: مصرف کاکائو در شیر و یا هر فرآورده دیگری در وعده صبحانه، جذب کلسیم در بدن را به‌ خطر می‌اندازد.
 • چگونه فن ارتباط را به فرزندان خود بیاموزیم؟

  چگونه فن ارتباط را به فرزندان خود بیاموزیم؟

  اگر کودک خردسالي، امکان برقراري ارتباط با ديگران را نداشته باشد، نمي‌تواند بياموزد که چه طور در اجتماع رفتار کند. به او مهارت‌هاي اجتماعي را بياموزيد و هنگامي‌که دوستي‌اش خاتمه يافت يا احساس بروز مشکل کرد به او کمک کنيد.
 • 15 توصیه عجیب امام رضا (ع)در مورد سلامتی

  15 توصیه عجیب امام رضا (ع)در مورد سلامتی

 • چگونه با تنبلی مبارزه کنیم؟

  چگونه با تنبلی مبارزه کنیم؟

  یکی از کارهایی که در آموزه‌های دینی از آن نهی شده، کسالت و تنبلی است و ائمه (ع) از این خصلت نکوهیده به خداوند پناه می‌بردند.
 • جوانان و معیارهای انتخاب دوست مناسب

  جوانان و معیارهای انتخاب دوست مناسب

  جوانان عزیز! (دوست ، دوستان و دوستیابى ) در این سنّ و خصوصاً سنّ جوانى یکى از عوامل مؤ فقیّت یا به انحراف کشیده شدن جوانان و نوجوانان است لذا هدف توجّه دادن به این امر مهمّ و عدم سهل انگارى در این زمینه یا ظاهر بینى در شناخت افراد مى باشد.
 • نحوه برخورد با کودکان بی‌ادب و لوس

  نحوه برخورد با کودکان بی‌ادب و لوس

  میان برخی از والدین فرزندان خود را بیش از حد آزاد می گذارند و به تعبیر عامیانه، شرایط لوس شدن کودک را مهیا می کنند که متاسفانه هر چند این کودکان در محیط خانه بسیار مورد توجه و عنایت قرار دارند اما در محیطهای اجتماعی و در جمعهای همسالان و .. جز کودکان منفور بوده و.........
 • ده راهکار برای بهبود روابط خانواده

  ده راهکار برای بهبود روابط خانواده

  بدون در نظر گرفتن اینکه کدام و یا چه تعداد از افراد، خانواده شما را تشکیل می دهند فراهم کردن یک محیط سالم روانی برای خود و خانواده خود کار آسانی است.
 • آنچه درباره حجامت نمی دانید

  آنچه درباره حجامت نمی دانید

  حجامت یکی از روش های درمان در طب سنتی ایران است و با وجود پیشرفت های گوناگون در عرصه های مختلف درمانی، کم نیستند افرادی که به استفاده از این روش سنتی اقبال دارند و البته برخی ها نیز از این اقبال عموم سوءاستفاده کرده و بی پروا انجام آن را برای هر کسی توصیه می کنند.
 • 26 نکته بهداشتی در سفر تابستانی

  26 نکته بهداشتی در سفر تابستانی

  اگر بیماری خاصی دارید، قبل از رفتن به سفر حتماً با پزشک معالج خود مشورت کرده و آزمایشات و معاینات لازم را انجام دهید در طول تعطیلات نیز انجام آزمایش ضروری را در زمان تعیین شده، فراموش نکنید.
 • خانواده و نيازهاي اساسي آن

  خانواده و نيازهاي اساسي آن

  خداوند خانواده را حريم خود قرار داده است. زن و شوهر در کنار يکديگر مي توانند به کمال برسند، مي توانند رشد کنند و آرامش يابند. زن، مرد را به آرامش و کمال مي رساند و مرد، زن را ... در خانواده بسياري از نيازهاي اساسي انسان اجابت مي شود که اين خود دليلي براي ايجاد سکونت و آرامش است. در يک نگاه کلي نيازهاي خانواده را مي توان به نيازهاي مادي و معنوي تقسيم کرد و در يک نگاه خردتر مي توان نيازهاي جسمي،نياز به امنيت ،نيازهاي عاطفي،نياز به احترام ونيازهاي معنوي را برشمرد.
 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر